Erzincan'da Etkili Hutbe Sunumu Bölge Yarışması yapıldı

03 Ağustos 2021 Salı, 11:14 | Son güncelleme:
Erzincan'da Etkili Hutbe Sunumu Bölge Yarışması yapıldı

ERZİNCAN - Erzincan'da, 8 ilden yarışmacıların katılımıyla Etkili Hutbe Sunumu Bölge Yarışması düzenlendi.

İl Müftülüğünce, Diyanet İşleri Başkanlığının Cami ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Cami Kebir Camisi'nde gerçekleştirdiği yarışmaya Erzincan, Artvin, Ağrı, Ardahan, Bayburt, Gümüşhane, Kars ve Erzurum'dan yarışmacılar katıldı.

Erzincan Müftüsü Burhan Çakır'ın komisyon başkanı olduğu yarışmada Müftü Yardımcısı İsmail Yılmaz, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden akademisyenler ise üye olarak yer aldı.

Yarışmada, metni doğru okuma, diksiyon, beden dili ve göz teması, minber kullanımı, kendine güven ve dinleyenleri etkileme gibi alanlarda yarışmacıların okudukları hutbeler değerlendirildi.

Değerlendirme sonucu Erzincan'dan Abdulbaki Asal bölge birincisi, Artvin'den İbrahim Barış ikinci, Ağrı'dan Fecri Acar ise üçüncü oldu.

Yarışmada dereceye girenlere para ödülü verildi. Ayrıca 8 yarışmacıya birer gömlek ve Diyanet İşleri Başkanlığı İlmihali hediye edildi.

Asal, 29 Ağustos 2021'de Aydın'da yapılacak "Türkiye Etkili Hutbe Sunumu Final Yarışması"na katılacak.Kaynak:AA

Erzincan'da Etkili Hutbe Sunumu Bölge Yarışması yapıldı1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzincan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Erzincan Haberler, Erzincan Son Dakika, Bölge yarışları, Din Görevlileri haftası, Diyanet işleri Başkanlığı, Erzincan, hutbe yarışması.

Yorum Ekle