Erhan Bulut

Erhan Bulut

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut kimdir? Ardahan doğumlu olup 1968 yılında Ardahan’ın Göle ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Göle’de tamamladı. Bulut, Akdeniz Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünü, ardından da Gazi Üniversitesi Kastamonu Eğitim Fakültesi’ni bitirdi. Erhan Bulut daha sonra Bitlis'te altı yıl süreyle sınıf öğretmenliği yaptı.

Tümünü Göster

Erhan Bulut, 1996-2000 yılları arasında İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünü bitirdi. Yine bu üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde aynı alanda yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Şanlıurfa ilinde bir müddet Rehber Öğretmen olarak çalışmıştır. Daha sonra 2001-2007 yılları arasında bu ilde, 2007-2017 yılları arasında ise Isparta ilinde İlköğretim Müfettişi Maarif Müfettişi olarak görev yaptı. Müdür Erhan Bulut, 2017 de Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde görev yapmak üzere Bakanlık Maarif Müfettişi olarak atanmıştır. Bu görevini sürdürmekte iken, 2020 yılı Ocak ayında Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirilmiştir.

Son olarak yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimine yönelik birçok kurs ve seminerde görev almıştır. Aynı zamanda ulusal düzeyde Aktif Öğrenme ve OYGEP (Okul Yöneticilerini Geliştirme Programı) formatörüdür. Bulut, evli ve iki çocuk babasıdır.

Erhan Bulut'tan Son Haberler