Erciş'te 'Pembe Aslında Siyahtır' adlı tiyatro oyunu sahnelendi
Van Haberleri

Erciş'te "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi

VAN - Erciş ilçesinde Balans Tiyatro ekibi tarafından "Pembe Aslında Siyahtır" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Adnan Menderes Mahallesi'ndeki Kültür Merkezi'nde, Erciş Kaymakamlığı ve Erciş Belediyesi, Kasım Uçkan'ın yazdığı, Metin Karaman'ın yönettiği "Pembe Aslında Siyahtır" oyununu öğrenciler ve gençlerle buluşturdu.

Uyuşturucuya karşı farkındalığın oluşturulması amacıyla sahnelenen oyunun sonunda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, uyuşturucu ve uyarıcı madde ile mücadele kapsamında tiyatro ekibini öğrenci ve gençlerle bir araya getirdiklerini söyledi.

Ekibin başarılı bir performans sergilediğini anlatan Mehmetbeyoğlu, "Bu geleceğimizin teminatı gençlerimize madde bağımlılığının ne kadar kötü bir şey olduğunu göstermek ve bu beladan kurtulmaları anlamında rol model olacak bir çalışmaydı. Ekibi tebrik ediyorum. Evlatlarımıza daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. İlçemizde 3 gün boyunca bu oyun sahnelenecek. Okullarımızdan öğrencilerimiz taşımalı olarak merkeze getirip oyunu izleteceğiz." dedi.

Tiyatro Balans Müdürü Ömür Akkan ise İstanbul Tiyatro Balans ekibi olarak İstanbul'dan yola çıkıp aylarca bütün Türkiye'yi gezdiklerini anlattı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin en ücra köşelerine gitmeye çalıştıklarını kaydeden Akkan, şöyle konuştu:

"Her öğrenciye ve gence ulaşarak oyunumuzu sahneliyoruz. Bu oyunda madde bağımlılığına karşı bir mücadeleyi anlatıyoruz. Zengin fakir ayırt etmeden herkesin bu zehre bulaşabileceğini anlatan bir oyun. Oyunu o yüzden de güzel bitirmiyoruz. 3 gün Erciş'teyiz. Bütün halkımızı, öğrencilerimizi ve seyircilerimizi bekliyoruz." Kaynak: AA

VAN - Erciş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir