Erciş'te "muhtarlarla buluşma" toplantısı yapıldı

22 Mart 2021 Pazartesi, 17:30 | Son güncelleme:
Erciş'te 'muhtarlarla buluşma' toplantısı yapıldı

VAN - Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ile AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Erciş ilçesinde muhtarların sorun ve taleplerini dinledi.

Erciş Atakan Çelik Kültür Merkezi Konferans Salonunda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kuralları uygulanarak gerçekleştirilen toplantıya Edremit Kaymakamı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhammed Fuat Türkman, Erciş Kaymakamı Nuri Mehmetbeyoğlu, VASKİ Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Mucip Tapan, DSİ 17. Bölge Müdürü Ayhan Şahna, Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Türk Telekom İl Müdürü Abdulselam Kılıç, VEDAŞ Bölge Müdürü Emrullah Okuducu ile Büyükşehir Belediyesinin ilgili daire başkanları katıldı.

Kentte yapılan çalışmalarla ilgili muhtarlara bilgi veren Bilmez, bu tür toplantıların devam edeceğini söyledi.

Muhtarların sorunlarını dinleyip taleplerini not almaya özen göstereceklerini aktaran Bilmez, şöyle konuştu:

"Bizlere düşen sorunlarınızı imkanlar dahilinde çözmektir. Bizler sorunlarımızı çözdükçe yeni sorunlar gündeme gelmeye başlıyor. Çünkü beklentilerimiz değişiyor. Muhtar devletin en ücra noktasındaki temsilcisidir. Aynı zamanda kendi mahallesinin de temsilcisidir. Onu seçen de mahalle halkıdır. Dolayısıyla hem devletin muhtardan talepleri var, hem de muhtarları seçen mahalle sakinlerinin muhtardan talepleri vardır. Muhtar, ikisinin arasındaki bu köprüyü kurandır. Mahallesinde birliği ve düzeni sağlayandır. Ama bizim bu bölgenin örf ve adetleri muhtara başkaca görev ve sorumluluklar yüklemektedir."

Muhtarların mahallelerinde düzen ve asayişi sağlamakla mükellef olduğunu hatırlatan Bilmez, şöyle devam etti:

"Sadece terör açısından değil. Zorbalara karşı da mücadele etmemiz gerekir. Bu konularda Erciş halkından ciddi anlamda destek bekliyoruz. Kent merkezinde ne varsa ilçemizde de onlar var. Yer yer Erciş'in Van'dan daha fazla pozitif bir ayrımcılık gördüğünü söyleyebilirim. İmkanlar dahilinde sorunlarımız çözmeye çalışacağız."

Salgın sürecine de değinen Bilmez, vakaların yeniden artmaya başladığına dikkati çekerek kurallara sıkı sıkıya sarılmaları gerektiğini ifade etti.

AK Parti Van Milletvekili Arvas ise "Bu sene Erciş merkezde 60 kilometre doğalgaz hattı çekeceğiz. OSB'nin birinci kısmı bitti. Bir ay sonra fabrikaların temel atma törenlerini yapacağız. İlçemizi cazibe haline getirecek projeleri hayata geçiriyoruz." dedi.Kaynak:AA

Erciş'te muhtarlarla buluşma toplantısı yapıldı1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Erciş, Mehmet Emin Bilmez, muhtar, toplantı, van.

Yorum Ekle