Son dakika

Enerjisa Enerji, yılın ilk çeyreğinde konsolide faaliyet gelirlerini yüzde 41 artırdı

ANKARA - Enerjisa Enerji, yılın ilk çeyreğinde konsolide faaliyet gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 artarak 3 milyar 764 milyon liraya çıktığını bildirdi.

ANKARA - Enerjisa Enerji, yılın ilk çeyreğinde konsolide faaliyet gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41 artarak 3 milyar 764 milyon liraya çıktığını bildirdi.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, yüzde 20'si halka açık ve ana sermayedarları Sabancı Holding ve E.ON SE olan Enerjisa Enerji, ilk çeyreğe ilişkin mali tablolarını açıkladı.


Buna göre, Enerjisa Enerji'nin şebeke yatırımları yılın ilk çeyreğinde 976 milyon lira oldu. Aynı dönemde konsolide faaliyet gelirleri yıllık bazda yüzde 41 büyüyerek 3 milyar 764 milyon liraya ulaştı.


Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi Murat Pınar, Türkiye'nin ilk ve en hızlı şarj istasyonu şirketi olan bağlı ortaklığı Eşarj'ın, Türkiye'de elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması için büyümeye devam ettiğini belirterek, "Ülke çapında toplam halka açık şarj istasyonu sayımız 548'e, şarj soketi sayımız ise 1030'a ulaştı. Hedefimiz 81 ilde 1000'in üzerinde şarj istasyonu ağına ulaşmak. Bundan sonra da istikrarlı büyüme çizgimizi sürdürürken topluma fayda sağlayacak projeler üretmeye, iş birlikleri geliştirmeye, tüm paydaşlarımız ve ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.


Enerjisa Enerji Mali İşler Direktörü Michael Moser ise, şirketin net finansal borcunun faaliyet gelirlerine oranının tarihi düşük seviyeye indiğini ve baz alınan net karın söz konusu dönemde 551 milyon lira olduğunu aktardı.(AA)


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir