Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu

Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu

AĞRI - Gaziantep te düzenlenen 16 yaş altı atletizm Türkiye Şampiyonasına Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu.

AĞRI - Gaziantep te düzenlenen 16 yaş altı atletizm Türkiye Şampiyonasına Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu.

Atletizm antrenörü Hilal Çakı'nın öğrencileri uzun süren azimli çalışmalarının meyvelerini almaya başladı. Ardahan da yapılan yarışmalarda dereceye girdikten sonra Erzurum'daki elemelerin ardından Sivas'taki Yarı final müsabakalarında dereceye giren Eleşkirt'in Altın ayakları Gaziantep'te yapılan U16 Atletizm Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı.

Final Müsabakasında gözler uzun süredir girdiği yarışmalarda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Eleşkirt 'in altın ayaklı çocuğu Emre Dursun'daydı. Gaziantep'te nefesleri kesen Türkiye şampiyonluğu koşusunda Eleşkirt Gençlik Spor Atletizm takımı sporcusu Dursun Türkiye 2. Olarak Eleşkirt tarihinde ilk defa atletizm de madalya kazandırarak ilçe halkının gururu oldu. Başarılı atlet kupa ve madalyasını Atletizm federasyonu başkanı Fatih Cintımar dan aldı.

Aldığı madalyayı Eleşkirt halkına armağan ettiğini söyleyen Dursun , Kendisine bu başarılarla dolu hikayeyi yaşatan Eleşkirt Kaymakamlığı ilçe gençlik spor müdürlüğü sine teşekkür etti. Eleşkirt ilçesinden Atletizm de Türkiye 2. Çıkaran Eleşkirt kaymakamlığı ilçe gençlik spor müdürlüğü atletizm takımı antrenörü Hilal Çakı ise çok uzun süredir bu başarıya inandıklarını ve durmadan sabırla çalıştıklarını sonrasında da ilk hedefleri olan Türkiye derecesini aldıkları için çok mutlu olduğunu söyleyerek Öğrencisi Emre Dursun'u tebrik etti ve Hedeflerinin Ağrı ve Eleşkirt'e Avrupa ve olimpiyat şampiyonlukları yaşatmak olduğunu söyledi.

Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu1

Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu2

Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu3

Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu4

Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu5

Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu6

Eleşkirt Gençlik Spor müdürlüğü atletizm takımı aldığı başarılarla damga vurdu7

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle