Elazığ'ın yöresel ürünleri YÖREX fuarında sergilenecek
Elazığ Güncel

Elazığ'ın yöresel ürünleri YÖREX fuarında sergilenecek

Antalya'da 20-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarında Elazığ'ın yöresel ürünleri de sergilenecek.


Elazığ: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteği ile Antalya'da 20-24 Ekim tarihleri arasında 11. YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı düzenlenecek. 81 ilin yöresel ürünlerinin sergileneceği tanıtım platformunda Elazığ TSO ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğinde açılacak olan stantta, Elazığ yöresel ürünlerinin yanı sıra aynı zamanda ulusal market zincirleri, e-ticaret siteleri ve restoran zincirleri temsilcileriyle B2B ikili eşleştirme ve iş görüşmeleri fırsatı da olacak.


Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, YÖREX Fuarının yöresel ürünler alanında dünyanın sayılı fuarlarından biri olduğunu ve burada ürün tanıtımı ve ikili iş görüşmelerinin Elazığ ve iş dünyası için çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Başkan Arslan, "TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun çok önem verdiği ve her yıl bizzat olarak katılım sağladığı YÖREX ülke genelinde yöresel ürünlerin tanıtıldığı ve büyük iş bağlantılarının sağlandığı çok önemli bir platform haline geldi. TOBB tarafından konuyla ilgili olarak Odamıza verilen bilgide, B2B yani ikili iş görüşmelerinin ve bağlantıların sağlanacağı organizasyona aralarında zincir marketler, e-ticaret şirketleri ve restoran zincirlerinin yöneticilerinin katılacağı ve ikili iş görüşmelerinin sağlanacağı ifade edilmiştir. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak Fırat Kalkınma Ajansımızla birlikte açacağımız stantta başta coğrafi tescilli ürünlerimiz olmak üzere yöresel ürünlerimizin de tanıtımına gayret göstereceğiz" dedi. Kaynak: İHA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Asilhan Arslan, E-ticaret, Elazığ, Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı, Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB, Türkiye ve Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm elazığ haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir