Elazığ'da yapılan kentsel dönüşüm vatandaşı mutlu etti

Elazığ'da yapılan kentsel dönüşüm vatandaşı mutlu etti

Vatandaşlardan Saim Korkmaz:
-"Kentsel dönüşümden dolayı evlerimiz yeniden yapıldı. Devletimizden Allah razı olsun çok memnunuz"

ELAZIĞ - Elazığ'ın Karşıyaka si'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 6 hektarlık alana inşa edilen 439 konut tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi.

Elazığ Belediyesi tarafından 2019 yılında kentsel dönüşüm projesi kapsamında Karşıya Mahallesi İskan Evleri, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile imzalanan protokol çerçevesinde yıkıldı.

TOKİ tarafından 6 hektarlık üzerine inşa edilen, içinde iş yeri, cami, fırın, dinlenme alanları, çocuk oyun parkları, yürüyüş ve bisiklet yollarının da bulunduğu projede 439 konut lere teslim edildi.

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kentsel dönüşüm projesi kapsamında modern evlerine kavuşan aileleri ziyaret etti. Vatandaşlar başkan Şerifoğulları'nı kurban kesip, davul, zurna eşliğinde karşıladı.

Vatandaşların modern konutlarına kavuştuğunu dile getiren Şerifoğulları, "1974 yılında yapılmış toplamda 330 hak sahibinden oluşan 6 hektarlık alanda çok köhne bir yapıya sahipti burası. Bizler seçim öncesi Karşıyaka Mahallesi'ne geldiğimiz zaman iskan evlerinin yenilenmesi noktasında kentsel dönüşüm ile yapılması noktasında ciddi bir irade ortaya koyacağımızı kendilerine ifade etmiştik" dedi.

6 hektarlık alanda kentsel dönüşüm uygulaması için TOKİ ile görüşmeler yaptıklarını, yapılan protokolle 24 Ocak'ta yaşanan depremin ardından hızla yıkımı gerçekleştirdiklerini ifade eden Şerifoğulları, 439 bağımsız bölüm ve 29 ticari alanın olduğu bölgenin peyzaj ve çocuk oyunlarıyla güzel bir görünüme kavuştuğunu belirtti.

24 Ocak depreminden sonra Elazığ'da büyük bir kentsel dönüşümün yaşandığını kaydeden Şerifoğulları, şunları kaydetti:

"20 bin konutun yapımı noktasında hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem de İçişleri Bakanlığımız çok ciddi manada irade ortaya koyup hızlı şekilde projeler yapılıp ihalelerin gerçekleştirilmesi ve yol sonuna kadar da 8 bin konutun teslimatı noktasında Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşümünün ilimizde gerçekleştirilmesi noktasında bizlere çok büyük katkılar sağladılar. Bundan sonraki süreçte de tabi bizlerin Elazığ Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam edecek."

Kentsel dönüşüm projesi ile yani evine kavuşan Saim Korkmaz, "Evlerimiz çok güzel oldu. Emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. Kentsel dönüşümden dolayı evlerimiz yeniden yapıldı. Devletimizden Allah razı olsun çok memnunuz."diye konuştu.

Vatandaşlardan İlhami Taşkan da "Evlerimizden ve yapılan hizmetlerden memnunuz. Evlerimiz çok güzel sıcak, temiz bundan iyisi can sağlığı. Allah Cumhurbaşkanımızdan ve emeği olan herkesten Allah razı olsun." dedi.Kaynak:AA

Paylaşmak İstermisin?

Etiketler: Elazığ, Kentsel dönüşüm, TOKi.

Yorum Ekle