Elazığ

Elazığ'da öğrenciler atık malzemelerden yaptıkları oyuncaklarla yarıştı

ELAZIĞ - Elazığ'da Genç Kızılay tarafından başlatılan "Hayalimle Dönüşen Oyuncak Yarışması" projesi kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri, atık malzemelerden yaptıkları oyuncaklarla yarışmada yer aldı.

Elazığ: Elazığ'da Genç Kızılay tarafından başlatılan "Hayalimle Dönüşen Oyuncak Yarışması" projesi kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri, atık malzemelerden yaptıkları oyuncaklarla yarışmada yer aldı.


Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmaya, yaklaşık 10 bin ilk ve ortaokul öğrencisi başvururken, çocuklar tarafından atık malzemelerden yapılan 600 oyuncak bir alışveriş merkezinde sergilendi.


Jüri tarafından seçilecek en iyi ilk 3 oyuncağın sahibine çeşitli hediyeler verilecek.


Türk Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, "Hayalimle Dönüşen Oyuncak Yarışması" projesinin büyük katılımla gerçekleştirdiklerini söyledi.


"Çocuklara yapacakları oyuncakların atıklardan yapılacağı söylendi. 2018'de Elazığ'da başlayan projemiz tüm Türkiye genelinde uygulanmaya başlandı. Projemizin amacı çocuklarımıza israfın önemini anlatmak ve geri dönüşüm alışkanlığı kazandırmak." diyen Kızılkaya, çocukların projeden dolayı çok heyecanlı olduklarını belirtti.


Kızılkaya, şöyle konuştu:


"Çocukların burada yaptığı oyuncaklar geri dönüşüm malzemelerinden oluşuyor. Bu projeyle çocuklarımız özel yeteneklerini sergileme şansı buldular. Herkes kendi ilgi alanına göre hayallerindeki ve dünyalarındaki oyuncakları elindeki atıkların imkanlarına göre uygulamaya döktüler. Çocuklarımıza hem sosyal hem kültürel hem de teknik anlamada el becerisi kazanmasına imkan sağlayan bir yarışma oldu."


Kızılkaya, yarışmadan sonra düzenlenecek çocuk şenliğinde kazananları açıklayacaklarını ifade etti.


Elazığ Genç Kızılay Başkanı Yunus Emre Güzel de proje kapsamında Elazığ'daki bütün ilk ve ortaokullarda bulunan 10 bin çocuğa projenin anlatıldığını aktardı. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Elazığ, Türk Kızılay, Türkiye ve Elazığ'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm elazığ haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir