Elazığ'da Genç Kızılay gönüllüleri kan bağışında bulundu

Elazığ'da Genç Kızılay gönüllüleri kan bağışında bulundu

ELAZIĞ - Elazığ'da Genç Kızılay gönüllülüleri kan bağışında bulundu.

ELAZIĞ - Elazığ'da Genç Kızılay gönüllülüleri kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay Elazığ Şubesince Elazığ Öğretmenevi önünde "Göster Kendini" adıyla düzenlenen program kapsamında Genç Kızılay Elazığ gönüllülerinden oluşan 80 kişi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine dikkat ederek kan verdi.

Genç Kızılay Elazığ İl Başkanı Fatih Bozkurt, yaptığı açıklamada kan stoklarında meydana gelen azalma nedeniyle kan bağışı yaptıklarını söyledi.

Bu kampanyanın Türkiye genelinde başlatıldığını kaydeden Bozkurt, "Genç Kızılay Elazığ İl Teşkilatı olarak 'Göster Kendini' diyerek gönüllülerimizle beraber kan bağışı yapmaya geldik. Türkiye genelinde 81 ilde eş zamanlı başlayan kan bağış kampanyasına il teşkilatı olarak biz de bugün 80 gönüllümüzle sahada destek vermek istedik. " dedi.

Yaşanan zor günlerde herkesi kan bağışına davet eden Bozkurt, şunları kaydetti:

"Gönüllülerimizin Kızılay ile olan bağını güçlendirmek hem de 'Bir kan üç can' sloganımızla sahada yerimizi aldık. Tüm vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde de kan vermeye gelebilirler. Kanver.org.tr üzerinden sisteme girdikleri zaman burada randevu alarak sokağa çıkma kısıtlamasından da muaf olacaklardır. Genç Kızılay Elazığ olarak tüm halkımızı kan vermeye davet ediyoruz."Kaynak:AA

Etiketler: Elazığ, kan bağışı, Kızılay.

Yorum Ekle