Elazığ'da "EOSB Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi projesi"

Elazığ'da "EOSB Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi projesi"

Elazığ Valisi Erkaya Yırık:
- "Bu projede toplamda 14 yeni iş alanı tesis edilecek. İnşallah bilinen markalar başta olmak üzere diğer iş kollarında da tekstil alanında da firmalarımız gelmek suretiyle Elazığ'da 3 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacak"

ELAZIĞ - Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile Fırat Kalkınma Ajansı arasında hazırlanan EOSB Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi projesinin sözleşme imza töreni yapıldı.

EOSB Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi projesinin sözleşmesi, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu tarafından Elazığ Valiliğinde gerçekleştirilen törende imzalandı.

Vali Yırık, burada yaptığı açıklamada, imzalanan projenin 20 milyon lira bütçeli olup 3 bin kişinin istihdam edebileceğini söyledi.

Proje sayesinde işsizliğin büyük oranda önüne geçileceğini kaydeden Yırık, şunları aktardı:

"Bugün itibariyle Fırat Kalkınma Ajansımızın koordinesinde Elazığ Valiliğimiz, Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığımız işbirliği ile hazırlamış olduğumuz Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamında 20 milyonluk Tekstil-Endüstri Park yatırım merkezimizin projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca kabul edildi. İnşallah bu yatırımla ilimize 20 milyon liralık Tekstil Kent Projesini kazandırmış olacağız. Bu projede toplamda 14 yeni iş alanı tesis edilecek. İnşallah bilinen markalar başta olmak üzere diğer iş kollarında da tekstil alanında da firmalarımız gelmek suretiyle Elazığ'da 3 bin kişiye istihdam imkanı sağlayacak."

Elazığ'ın bu gibi atılımlarla kabuğunu kırıp ileriye dönük atılımlar yapmaya devam ettiğin kaydeden Yırık, şöyle konuştu:

"Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesinin en cazibeli yaşam alanlarına sahip, içinde sanayi gelişmesini barındıran, bununla birlikte mümbit tarım larıyla ve turizm alanlarının ilave olarak katıldığı bir turizm şehri olarak da inşallah gerek Elazığlıların gerekse tüm şehirlerimize dönük yeni tablosuyla inşallah temayüz edecek. Bu minval de bugün itibariyle tekstil kent yatırımıyla birlikte önemli bir ivme kazanacak sanayi yatırımlarımız. 20 milyon liralık rakam önemli bir rakam. Bu açıdan bizlere bu projede destek veren Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Mustafa Varank'a teşekkür ediyoruz. İnşallah, işsizlik oranlarının yüksek olduğu ilimizde bu istihdamla birlikte işsizliğin azaltılmasına dönük önemli bir adım atmış oluyoruz."Kaynak:AA

ELAZIĞ - EOSB Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi projesi1

Etiketler: Elazığ, EOSB, proje, tekstil endüstri park prestij yatırım merkezi.

Yorum Ekle