Elazığ'da atlı jandarma timi göreve başladı

Elazığ'da atlı jandarma timi göreve başladı - Elazığ Haberleri

ELAZIĞ - Elazığ'da atlı jandarma timi, piknik yerleri ve turistik alanlarda devriye görevi yapmaya başladı.

ELAZIĞ - Elazığ'da atlı jandarma timi, piknik yerleri ve turistik alanlarda devriye görevi yapmaya başladı.

Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığından gönderilen atlı jandarma timi, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Elazığ Belediyesi cip mesire alanı, Hazar Gölü çevresi ve tarihi Harput si'nde, turistlerle vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayacak.

Jandarma timi ayrıca vatandaşlara trafik kurallarına ilişkin uyarılar içeren broşür dağıtıyor.

Elazığ Belediyesi cip mesire alanına piknik için gelenler, atlı jandarma timine ilgi gösterdi, onlarla fotoğraf çektirdi.

Jandarma timinde görevli Astsubay Ömer Aras, insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde devriye görevi yürüttüklerini belirtti.

Elazığ Valiliği emrine görevlendirildiklerini ifade eden Aras, "Burada 'Efsane', 'Deniz' ve 'Haydut' isimli atlarımız ile önleyici hizmet devriyesini icra ederek suç ve suçlular ile mücadele etmekteyiz. Göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı Elazığlılara teşekkür ediyorum." dedi.

Kent sakinlerinden Elif Hasret Çakır da ce piknik yaparken bölgede görevli atlı jandarma timini gördüklerini ve atları sevdiklerini söyledi.Kaynak:AA

ELAZIĞ - Atlı jandarma timi göreve başladı1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Elazığ haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Atlı Jandarma Timi, Elazığ, Elazığda, atlı, jandarma, timi, göreve, başladı.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle