DSİ Erzurum 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, baraj inşaatlarını inceledi

Erzurum
DSİ Erzurum 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, baraj inşaatlarını inceledi

ERZURUM - Devlet Su İşleri Erzurum 8. Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, Narman, Oltu ve Uzundere ilçelerinde yapımı devam eden baraj inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Barajlar ve HES Dairesi Başkanlığı, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Daire Başkanlığı'ndan gelen heyetle barajları inceleyen Yavuz, inşaatların son durumu hakkında şantiye yetkililerinden bilgi aldı.

Yavuz, incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, söz konusu barajların bölge için önemli olduğunu aktardı.

Yapılan yatırımlarla mümbit toprakların su ile buluşturulmasının, vatandaşlarında içme ve kullanma suyu teminin sağlanacağını belirten Yavuz, şöyle konuştu:

"Yatırımların yanı sıra aynı zamanda derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyoruz. Narman Şehitler Barajı'mız tamamlandığında bölgede ki 47 bin 60 dekar tarım arazisine can suyu olacak. Bölgede yapılacak sulu tarım ile hem üreticimiz hem ülkemiz kazanacak. Barajın tamamlanması ile milli ekonomiye yıllık 28 Milyon 236 bin katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Oltu Şendurak Barajı tamamlandığında da toplam bin 150 dekar tarım arazisini modern suyla buluşturacağız ve sulu tarım ile birlikte milli ekonomiye yıllık 690 bin katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Uzundere barajı ise bin 410 dekar tarım arazisini sulayacak." Kaynak: AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: baraj, DSİ Erzurum 8 Bölge Müdürü Oğuzhan Yavuz, DSİ Erzurum Bölge Müdürü, su.

Yorum Ekle