"Doğu Anadolu'nun saklı cenneti"nde festival heyecanı

"Doğu Anadolu'nun saklı cenneti"nde festival heyecanı

Ağrı'nın Taşlıçay Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) iş birliğiyle Balık Gölü'nde düzenlenen festivalde, Mustafa Ceceli konser verdi

AĞRI - Ağrı'daki Balık Gölü'nde bu yıl ikincisi düzenlenen "Geleneksel Balık Gölü Festivali" renkli başladı.

Doğu Anadolu Bölgesi'nin önemli turizm merkezleri arasında yer alan ve "saklı cennet" olarak adlandırılan gölde, Taşlıçay Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) iş birliğiyle düzenlenen festival 2 gün sürecek.

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, festivalin açılış programında yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarlarından önce bölgedeki vatandaşların arabalarında Kürtçe kaset bulundurma korkusu yaşadığını söyledi.

AK Parti döneminde bunların serbest olduğunu ifade eden Çelebi, şöyle konuştu:

"2002 yılından, 2020 yılına kadar AK Parti dönemlerinde Ağrı ve 7 ilçe için 20 katrilyonun üzerinde para geldi. Ağrı Türkiye'de kara yollarında sıcak asfaltta birincidir. 2011'den, 2020 yılının sonuna kadar 1136 kilometre sıcak asfaltımız var. AK Parti bu bölgeye sadece yolu getirmedi. İbrahim Çeçen Üniversitesinde 15 binin üzerinde öğrencimiz var. Tıp Fakültesi için 25 milyon liranın üzerinde para çıkardık ve bu sene temelini atıyoruz. Allah Recep Tayyip Erdoğan'dan, rektörümüzden ve herkesten razı olsun. Burada kurşun sesleri vardı, terör vardı, PKK vardı. Ama şu anda Diyadin Mollakara köyünde 30 tona yakın altın çıkacak."

Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir de 2019 yılında ilkini gerçekleştirdikleri Balık Gölü Festivali'ni geçen sene Kovid-19 salgını nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıklarını anımsattı.

Binlerce kişinin festivalde konserlerle doyasıya eğlendiğini aktaran Taşdemir, "Balık Gölü 2 bin 241 rakımla ülkenin en yüksek gölüdür. 34 bin kilometrekarelik alana sahip olan Balık Gölü'nün en derin noktası 37 metredir. Bugün burada devlet ve millet el eleydi, biz bu tabloyu özlemiştik." dedi.

Taşdemir, Milletvekili Çelebi'den göl yolunun asfaltlanmasını istedi.

- Mustafa Ceceli ve Çoban Ali konser verdi

Çeşitli etkinliklerle devam eden festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket ve hediyelerinin verilmesiyle devam eden programda, Ağrılı sanatçı Çoban Ali ve Mustafa Ceceli konser verdi.

Sanatçıların söylediği Türkçe ve Kürtçe şarkılarla eğlenen vatandaşlar, leriyle çeşitli etkinliklerin olduğu festivalin ilk gününde keyifli vakit geçirdi.

Festival, yarın eğlence programlarıyla son bulacak.

Programa, Taşlıçay Kaymakamı Murtaza Ersöz, İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı Kasım Bulan, AK Parti İl Başkanı Halil Özyolcu ve çok sayıda vatandaş katıldı.(AA)

saklı heyecanı Anadolu'nun Doğu cennetinde AĞRI - festival 1

AĞRI saklı Anadolu'nun Doğu cennetinde - festival heyecanı 2

heyecanı Doğu cennetinde festival - AĞRI Anadolu'nun saklı 3

festival Anadolu'nun Doğu heyecanı AĞRI saklı cennetinde - 4

Anadolu'nun saklı AĞRI heyecanı cennetinde festival - Doğu 5

cennetinde festival saklı Doğu heyecanı Anadolu'nun AĞRI - 6

Doğu saklı festival Anadolu'nun AĞRI heyecanı - cennetinde 7

cennetinde Anadolu'nun - Doğu heyecanı saklı festival AĞRI 8

saklı heyecanı AĞRI Anadolu'nun cennetinde Doğu festival - 9

cennetinde heyecanı festival Anadolu'nun AĞRI - saklı Doğu 10

cennetinde Anadolu'nun festival saklı - Doğu AĞRI heyecanı 11

- heyecanı Doğu AĞRI Anadolu'nun cennetinde saklı festival 12

AĞRI cennetinde festival heyecanı Anadolu'nun Doğu - saklı 13

Anadolu'nun saklı heyecanı festival AĞRI - Doğu cennetinde 14

- saklı Doğu festival heyecanı Anadolu'nun AĞRI cennetinde 15

saklı cennetinde heyecanı - Anadolu'nun festival AĞRI Doğu 16

saklı heyecanı cennetinde festival AĞRI Anadolu'nun Doğu - 17

saklı Anadolu'nun heyecanı cennetinde festival Doğu - AĞRI 18

- Doğu AĞRI Anadolu'nun festival cennetinde heyecanı saklı 19

AĞRI - Doğu Anadolu'nun festival cennetinde saklı heyecanı 20

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ağrı, Balık Gölü Festivali, Taşlıçay Belediyesi, Ağrı Balık Gölü, Doğu, Anadolunun, saklı, cennetinde, festival, heyecanı.

Paylaşmak İstermisin?

1 Yorum

Eleşkirt

Eleşkirt

2 hafta önce

Tesis yap etkinlik koy plaj yap millet gitsin... Yılda bir deve kulak...


Yorum Ekle