DİMES'TE Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Ataması:Gülşah Sackmann
Gıda

DİMES'TE Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Ataması:Gülşah Sackmann

Global Pazarlarda Agresif Büyüme Hedefi Kadın Yöneticiye Emanet

İçecek şirketi vizyonu ve 100’den fazla ülkeyi kapsayan ihracat pazarlarında istikrarlı agresif büyüme stratejik hedefi kapsamında organizasyonel yapısında dokunuşları sürdüren DİMES bünyesinde bir diğer kadın yönetici, Gülşah Sackmann, Yurt Dışı Pazarlama Müdürü görevine getirildi.


Türkiye'nin yerli sermayeli ilk meyve suyu ve önde gelen içecek markası DİMES'in içecek şirketi vizyonu ve global pazarlarda istikrarlı agresif büyüme stratejik hedefi doğrultusunda, şirketin 100'den fazla ülkeyi kapsayan yurtdışı pazarlama faaliyetlerinin sorumluluğu, Yurt Dışı Pazarlama Müdürü olarak görev yapacak Gülşah Sackmann'a verildi.


Yılbaşı itibarı ile görevine başlayan DİMES Yurt Dışı Pazarlama Müdürü Gülşah Sackmann, Galatasaray Üniversitesi İşletme bölümünden üstün başarı ödülü ile mezun oldu.


Çalışma hayatına 2012 yılında Hayat Kimya bünyesinde başlayan ve yıldan yıla genişletilen görev ve sorumluluk alanları doğrultusunda gerek yurt dışı pazarlarda gerek iç pazarda marka ve ürün stratejileri, kampanya yönetimi, yeni pazara giriş ve uluslararası pazarlama stratejileri ve iş geliştirme gibi alanlarda elde ettiği başarılarla tecrübelerini derinleştirdi.


İngilizce ve Fransızca bilen Gülşah Sackmann, DİMES Yurt Dışı Pazarlama Müdürü olarak şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda potansiyel ülkelerin belirlenmesi, yurt dışı pazarlama stratejilerinin, hedef ve bütçelerinin oluşturulması, yurt dışı pazar ve tüketici araştırmaları sürecinin yürütülmesi, özel ürün fikirleri için pazar potansiyeli, maliyet ve fizibilite çalışmasının yapılması ve yurt dışı pazarlama faaliyetlerinin performans takibi ve raporlanması alanlarında sorumluluk alacak.


Tüm ihracatını kendi markasıyla gerçekleştiren DİMES, ihracatta agresif büyüme hedefiyle girdiği 2020 yılını ihracatta yılı yaklaşık yüzde 54 büyüme ve 63 milyon TRY düzeyinde ihracat geliri ile kapattı. Şirketin 2021 hedefini ise, agresif ihracat büyümesinde istikrarı sürdürmek ve yüzde 60'ın üzerinde büyümeyle 100 milyon TRY üzerinde ihracat geliri elde etmek oluşturuyor.


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Dimes, Hayat Kimya ve Türkiye'nin dört bir yanından Gıda haberleri alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir