Haber Videosu

Dedeli Belediyesinin koronavirüsle mücadele çalışmaları

Dedeli Belediyesinin koronavirüsle mücadele çalışmaları

Patnos ilçesinin Dedeli Belde Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Patnos ilçesinin Dedeli Belde Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Belediye Başkanı Reşit Kıvanç, yaptığı açıklamada, salgına karşı her türlü tedbiri aldıklarını ve almaya devam edeceklerini söyledi.

Merkez ve dört nin yollarını, iki günde bir baştan aşağı yıkayarak dezenfekte ettiklerini ifade eden Kıvanç, şöyle konuştu:

"Bununla beraber merkez ve dört mahallemize ilaçlama yapmadığımız hiçbir ev, iş yeri, ahır, ortak alan kalmadı ve yapmaya da devam edeceğiz. Özellikle 65 yaş ve üstü lerimizin evlerinin temizliği, ihtiyaçları gibi talepleri, beldedeki gönüllü gençlerden oluşan Vefa Sosyal Destek Grubu'nca karşılanıyor. İhtiyaç sahibi yaklaşık 200 ailemize yardım kolisi dağıtımına başlayacağız."

Beldenin Van'ın Erciş ilçesine sınır noktasında olduğuna işaret eden Kıvanç, "Van'a gitmek isteyenlerden bazıları, kolluk kuvvetlerinden kaçarak uygulamaya takılmamak için beldemizin uç kesimlerinden geçişler gerçekleştiriyor. Kolluk kuvvetleri ile yaptığımız görüşmelerde bu geçiş olayını sonlandırmak için kolluk kuvvetlerimizin eşliğinde yaklaşık 6 kişilik ekiplerimizle belirlenen bölgelere hendek kazarak ulaşımı engelledik." dedi.Kaynak:AA

Dedeli Belediyesinin çalışmaları mücadele koronavirüsle 1

mücadele Dedeli Belediyesinin çalışmaları koronavirüsle 2

Dedeli Belediyesinin çalışmaları mücadele koronavirüsle 3

Belediyesinin mücadele çalışmaları Dedeli koronavirüsle 4

Belediyesinin koronavirüsle çalışmaları Dedeli mücadele 5

Belediyesinin çalışmaları mücadele Dedeli koronavirüsle 6

mücadele Belediyesinin çalışmaları Dedeli koronavirüsle 7

Dedeli mücadele koronavirüsle çalışmaları Belediyesinin 8

Dedeli koronavirüsle çalışmaları Belediyesinin mücadele 9

koronavirüsle çalışmaları Dedeli Belediyesinin mücadele 10

Paylaşmak İstermisin?

Etiketler: koronavirüs tedbirleri, Başkan Reşit Kıvanç, Dedeli Belediyesi, Patnos.

Yorum Ekle