CW Enerji, Maxplast plastik fabrikasının çatısına güneş santrali kurdu

CW Enerji, Maxplast plastik fabrikasının çatısına güneş santrali kurdu

ANKARA - CW Enerji, Gaziantep'te faaliyet gösteren Maxplast plastik fabrikasının çatısına 2 bin 195 kilovat kapasiteli güneş enerji santrali kurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, fabrika çatısına kurulan güneş santrali için toplam 5 bin 558 adet güneş paneli kullanıldı.

Plastik fabrikası, çatısına kurulan 2 bin 195 kilovat kapasiteli güneş enerji santrali yardımıyla elektrik ihtiyacının büyük bir kısmını güneş enerjisinden karşılayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, fabrikaların çatılarına güneş enerjisi santrali kurmaya devam ettiklerini belirterek, "Firmalar güneş gibi sınırsız, çevre dostu ve bedava olan bir kaynaktan yararlanmak istiyor. Çatılarına kurdukları güneş enerji santralleri ile firmalar aynı zamanda doğa dostu bir çözüm de sağlamış oluyor. Güneş panelleri çevreye sağladığı faydaların yanı sıra ülke ekonomisine de katkıda bulunacak." değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, gelecek yıllarda artan küresel elektrik talebinin karşılanmasında yenilenebilir enerjinin payının daha da artacağını kaydetti. Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir