Ekonomi

CW Enerji güneşten aldığı gücü sürdürülebilir geleceğe taşıyor

ANTALYA - Güneş paneli üreticisi CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, farklı illerde faaliyet gösteren firmaların, kurdukları güneş enerji panelleriyle kendi elektriklerini üreterek, doğa dostu olan güneşten yararlandığını belirterek, firma olarak temiz enerji dönüşümüne katkı sağladıklarını bildirdi.


Yılmaz, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi olduklarını, ülkenin doğusundan batısına birçok yerde inşa ettikleri projelerle iz bırakmaya devam ettiklerini anlattı.


Konya'da faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına güneş enerji santrali kurulumunu tamamladıklarını aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:


"Projede firmanın çatısına 2939 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumu tamamlandı. Firmamız kurulduğu günden bu yana güneşin sonsuz enerjisiyle üretmeye devam ediyor. Temiz enerjiyle yarınlara daha yeşil, daha yaşanılabilir bir dünya bırakma amacıyla çalışıyoruz. Bu doğrultuda bugüne kadar birçok yatırımcıyı güneş enerji sistemleri ile tanıştırdık. GES yatırımcılarına işin her aşamasında kaliteli hizmet sağlamak adına alanında tecrübeli bir kadroyla çalışıyoruz. Türkiye'nin birçok farklı bölgesinde faaliyet gösteren firmalar, kurduğumuz güneş enerji panelleriyle kendi elektriklerini üretiyor ve doğa dostu olan güneşten yararlanıyor. CW Enerji olarak dünyamız için oldukça önemli hale gelen temiz enerji dönüşümüne katkı sağlamış oluyoruz."


Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarına ilginin özellikle son yıllarda arttığına işaret eden Yılmaz, bu enerji kaynakları arasında da güneşin birçok avantajıyla ön plana çıktığını vurguladı.


Güneş enerjisinin öne çıkan en önemli avantajının her gün kullanılabilmesi olduğuna dikkati çeken Yılmaz, "Güneş enerjisi her zaman ulaşılabilir durumdadır. Diğer yandan hiçbir sera gazı salmayan ve zararlı gaz bırakmayan güneş enerjisi tamamen çevre dostudur. Çevreci olan bu sistem ile firmalar da doğayı kirletmiyor." değerlendirmesinde bulundu. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca CW Enerji, Türkiye, Volkan Yılmaz ve Türkiye'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir