Ağrı

Cumhurbaşkanı talimat verdi, Gürbulak Gümrük Kapısı'nda hazırlıklar başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye ile İran sınırındaki 3 sınır kapısının açılması talimatı vermesinin ardından Gürbulak Gümrük Kapısı'nda hazırlıklar başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye ile İran sınırındaki 3 sınır kapısının açılması talimatı vermesinin ardından Gürbulak Gümrük Kapısı'nda hazırlıklar başladı.


Ağrı - Sağlıktan ekonomiye birçok alanı olumsuz etkileyen korona virüs, etkisini en çok ekonomi alanında hissettirdi. Van ekonomisinin korona virüs nedeniyle zarar görmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye ile İran sınırındaki 3 sınır kapısının 17 Mayıs'tan sonra açılması talimatı verdiği belirtildi. Bu kapsamda Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan Gürbulak Gümrük Kapısı'nda da hazırlıklar başladı.


Gürbulak Sınır Kapısı önünde İran'a geçmek için bekleyen 7 kilometrelik tır kuyruğu arasında bekleyen Mustafa Akpolat, "Biz burada 3 gündür bekliyoruz. Biz tanker sahasındayız burası daha hızlı ilerliyor. İnşallah biran önce geçeriz. Burada bekleyen tahmini bin 700 tır var. Bizler de bekliyoruz, daha geçemedik" şeklinde konuştu.Kaynak:İHA


Cumhurbaşkanı talimat verdi, Gürbulak Gümrük Kapısı
Cumhurbaşkanı talimat verdi Gürbulak Gümrük Kapısı nda hazırlıklar başladı2
Cumhurbaşkanı talimat verdi Gürbulak Gümrük Kapısı nda hazırlıklar başladı3
Cumhurbaşkanı talimat verdi Gürbulak Gümrük Kapısı nda hazırlıklar başladı4
Cumhurbaşkanı talimat verdi Gürbulak Gümrük Kapısı nda hazırlıklar başladı5
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Doğubayazıt, Gürbulak Sınır Kapısı, Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye, Van ve Ağrı'nın dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir