Çıldır Toplum Sağlığı Merkezinden köylerde aşı uygulaması

Çıldır Toplum Sağlığı Merkezinden köylerde aşı uygulaması

Çıldır Toplum sağlığı merkezi ekipleri tarafından, "yerinde aşılama uygulaması" kapsamında mahalle ve köylerde Covid-19 aşılaması başlatıldı. İlçe halkı tarafından yoğun ilgi gören uygulama ile aşılanma oranının yüksek seviyelere ulaştırılması hedefleniyor. Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.

Çıldır Toplum sağlığı merkezi ekipleri tarafından, "yerinde aşılama uygulaması" kapsamında ve köylerde Covid-19 aşılaması başlatıldı. İlçe halkı tarafından yoğun ilgi gören uygulama ile aşılanma oranının yüksek seviyelere ulaştırılması hedefleniyor. Sağlık Bakanlığı tarafından Covid-19 ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.

ARDAHAN - Covid-19 pandemisi ile mücadele kapsamında başlatılan aşılama süreci, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda oluşturulan takvime uygun olarak çalışmalar hastanede, köylerde, ve vatandaşların evlerinde sürdürülüyor.

"Ülkenin en kısa sürede normal seyrine dönmesi adına herkesi aşı olmaya davet ediyorum" diyerek aşılanmanın önemine dikkat çeken Çıldır ilçe Kaymakamı Alper Taş, Sağlık ekiplerimizin köy ve mahallelerimize de giderek yerinde aşı uygulaması yaptığını, ayrıca tüm sağlık kuruluşlarında aşı uygulamasına devam edildiğini, randevusuz gelenlerin de aşılandığını sözlerine ekledi.Kaynak:İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ardahan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ardahan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle