Tunceli

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, Tunceli'de konuştu:

"12 Eylül darbe hukukunun yarattığı zayıflatılmış parlamenter sistemi değil, güçlendirilmiş parlamenter sistemi getireceğiz"

Tunceli: CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, "12 Eylül darbe hukukunun yarattığı zayıflatılmış parlamenter sistemi değil, güçlendirilmiş parlamenter sistemi getireceğiz." dedi.


Erkek, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin en temel sorunlardan birinin beyin göçü olduğunu ve gençlerin geleceklerini, umutlarını ve hayallerini başka yerlerde aradığını iddia etti.


Güven veren sağlıklı sistemi inşa edeceklerini belirten Erkek, "12 Eylül darbe hukukunun yarattığı zayıflatılmış parlamenter sistemi değil, güçlendirilmiş parlamenter sistemi getireceğiz. Kuvvetler ayrılığını getireceğiz, demokratik hukuk devletini, çoğulculuğu, kolektif çalışmayı, güçlü kurumlar, kurallar ve kadrolar tesis edeceğiz." dedi.


Muharrem Erkek, Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı ve altılı masa olarak çok ciddi çalışmalar yaptıklarını aktardı.


Türkiye'de çok ağır sorunların olduğuna ve çözülebileceğine işaret eden Erkek, önlerindeki ilk seçimin aynı zamanda referandum niteliğinde olacağına dikkati çekti.


Erkek, "Seçmen sandığa giderken vicdanında ve aklında şu muhakemeyi de yapacak. Bu sistem devam mı etsin, değişsin mi? Bunun kararı da verilecek. Aynı zamanda bu seçimin çok büyük anlamı var, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına adım atıyoruz. Biz, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasiyle taçlandırmaya söz verdik." diye konuştu. Kaynak: AA


TUNCELİ - CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, Tunceli
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca CHP, Tunceli, Türkiye ve Tunceli'nin dört bir yanından Politika haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm tunceli haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Tunceli Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir