Cemil İlbaş

Cemil İlbaş

Erzurum Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş kimdir? Erzurumlu olup 1975 yılında Erzurum’un Pasinler ilçesinde doğdu. İlbaş, Erzurum İmam hatip Lisesini bitirdi. Daha sonra Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Cemil İlbaş, Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Tümünü Göster

İlbaş, 1995- 1996 yılları arasında Kilis Lisesi'nde öğretmenlik yaptı. Ayrıca 1996-2001 yılları arasında Nene Hatun Kız Lisesi'nde Felsefe grubu öğretmenliği yaptı. Daha sonra 2001- 2008 yılları arasında çeşitli özel dershanelerde kurucu müdürlük görevinde bulunmuştur. Ayrıca felsefe grubu öğretmenliği yaptı. Aynı zamanda rehber öğretmenlik, KPSS eğitim bilimleri öğretmenliği yapmıştır.

Cemil İlbaş, 2008-2010 yılları arasında Rıfkı Salim Burçak Kız Meslek lisesinde öğretmenlik yaptı. Ayrıca 2010-2012 yılları arasında Anadolu İmam Hatip Lisesi Felsefe Grubu Öğretmenliği yaptı.

2012 yılında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcılığı görevine atanda. Müdür Cemil İlbaş, 4 yıldır aynı görevi yürütmekteydi.

  • İlbaş'ın Sınavların Büyüsü Bozuldu isimli kitabı ve ekip çalışmaları içerisinde yer aldığı Gelişim Psikolojisi;
  • Ailece Evlilik Okulu Cep Kitapçığı;
  • Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Yapı Araştırması konularında eserleri bulunmaktadır.

Aynı zamanda TÜBİTAK sosyoloji araştırma konusu ''Köy kızlarında modernleşme eğilimi karşılaşması''2011'de Doğu Anadolu birinciliği alarak, Ankara'da sergilendi.

Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. TV ve radyo programları düzenleyen İlbaş'ın Türkiye'de Sosyal Yardımların Sosyal Politikalar Açısından Değerlendirilmesi;

Doğum Yardımı Uygulama Örneği Yüksek Lisans Tez Araştıma Çalışması devam etmektedir.

Cemil İlbaş, sınav kaygısı ve motivasyon, Aile İçi Eğitim Programı kapsamında aile içi iletişim alanında çok sayıda seminer düzenledi. İlbaş ayrıca Evlilik Okulu Projesi kapsamında yaklaşık 116 bin kişiye eğitim verilerek, kitapçık dağıtılmasını sağladı.

Sosyo ekonomik destek, sosyal yapı risk haritasının oluşturulması ve boşanma danışmanlığı konusunda saha çalışmaları yapan İlbaş, kentin sosyo ekonomik profilini analiz eden çalışmalara imza attı. Cemil İlbaş, evli ve dört çocuk babasıdır.

Cemil İlbaş'tan Son Haberler