Van

Çaldıran Belediyesinin ihtiyaç sahipleri için ektiği ürünlerin hasadına başlandı

VAN - Çaldıran Belediyesince ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere ekimi yapılan yeşil mercimek, beyaz fasulye ve nohudun hasadına başlandı.

Van: Çaldıran Belediyesince ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere ekimi yapılan yeşil mercimek, beyaz fasulye ve nohudun hasadına başlandı.


Belediye Başkanı Şefik Ensari, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ekilmeyecek arazi kalmayacak" sözüyle yola çıktıklarını söyledi.


İlçede 3 yıl önce başlattıkları projeyi genişlettiklerini belirten Ensari, şunları kaydetti:


"100 dönüm araziye ihtiyaç sahibi olan ailelere dağıtmak üzere, 500 dönüm araziye ise çiftçilere destek için ekim yaptık. Tohum desteklerinin yanı sıra makine, ekipman, ilaç ve gübre desteklerimiz de oldu. Amacımız ilçede ekilebilecek ürünlerin sadece yem bitkileriyle sınırlı olmadığını, fasulyenin, nohudun ve mercimeğin de ekilebileceğini vatandaşlarımıza göstermekti. Bu çalışmalarımızın sonuçlarını alıyoruz. Ektiğimiz ürünleri hasat etmeye başladık. Belediye olarak çiftçilerimize ve vatandaşlarımıza her türlü desteği vermeye devam edeceğiz." Kaynak: AA


VAN - Çaldıran Belediyesinin ihtiyaç sahipleri için ektiği ürünlerin hasadına başlandı1
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Belediye, Çaldıran, Çaldıran Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan, Şefik Ensari, Van ve Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir