Burhan Çakır

Burhan Çakır

27. Dönem Ak Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır kimdir? 1969 yılında Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Kargın beldesinde doğdu. Çakır TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Katip üyesidir. Aynı zamanda Türkiye-Togo Parlamentolararası Dostluk Grubu başkanıdır. Burhan Çakır Mali Müşavir; Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve İşletme Bölümünü bitirdi. Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı'nda yüksek lisansını tamamladı.

Tümünü Göster

Amatör kulüplerde futbol oynadıktan sonra Erzincanspor Kulüp Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Aynı zamanda TFF Erzincan İl Temsilciliği ve Futbol İl Tertip Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Ayrıca ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Erzincan İl Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2013 yılından beri Erzincan İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin (ERİHMED) kurucusu ve başkanıdır.

Çakır, 2001 yılında AK PARTİ Erzincan İl Kurucu Üyeliği ve İl Başkanlığı'nda Sosyal İşler Başkanlığı, Mali ve İdari İşler Başkanlığı, Halkla İlişkiler Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı'ndan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. AK Parti Erzincan İl Başkanlığı yaptı. Burhan Çakır Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Burhan Çakır'dan Son Haberler