Reklamlar
Bitlis

Bitlis'te yaban hayvanlarına yem verildi

BİTLİS - Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaban hayvanları için Nemrut Kalderası ve Nemrut Krater Gölü çevresine yem bırakıldı.

Bitlis: Bitlis'in Tatvan ilçesinde yaban hayvanları için Nemrut Kalderası ve Nemrut Krater Gölü çevresine yem bırakıldı.


Tatvan Belediyesi ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bitlis Temsilciliği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında, kış şartlarından dolayı yiyecek bulamayan hayvanlar için Nemrut Kalderası ve Nemrut Krater Gölü çevresine yaklaşık bir ton yiyecek ve yem konuldu.


Reklamlar

Tatvan Belediyesinde görevli veteriner hekim Sefer Durmuş, çalışmaların belirli aralıklarla farklı bölgelerde devam ettiğini söyledi.


Dünyanın ikinci en büyük krater gölü çevresinde yaban hayvanlarını besleme çalışması yürüttüklerini kaydeden Durmuş, aynı zamanda düzenli aralıklarla ilçe merkezindeki sahipsiz hayvanlar için belirlenen alanlara mama bıraktıklarını aktardı.


AKUT Bitlis Temsilcisi Fevzi Epözdemir ise "Gönüllülerimiz ve Tatvan Belediyesi bünyesindeki arkadaşlarımızla yaban hayvanları için burada doğaya yem bırakıyoruz. Nemrut Krater Gölü çevresinde belirlediğimiz noktalara bir ton civarında yem bıraktık. Burası Türkiye'nin en çok kar alan bölgelerinden biri. Havalar soğudu ve yağışlar başladı. Bu nedenle çalışmalarımızı başlattık. Bu çalışmamız farklı bölgelerde aralıklarla devam edecek." diye konuştu. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Belediye, Bitlis, Nemrut Krater Gölü, Tatvan, Tatvan Belediyesi, Türkiye ve Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir