Bitlis'te üretilen tekstil ürünleri Avrupa'ya ihraç ediliyor

09 Eylül 2021 Perşembe, 14:34 | Son güncelleme:
Bitlis'te üretilen tekstil ürünleri Avrupa'ya ihraç ediliyor

BİTLİS - Bitlis'te Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan tekstil fabrikasında üretilen ürünler, Avrupa'daki ülkelere ihraç ediliyor.

Tekstil Mühendisi Fatih Teker, gazetecilere, fabrikada 200 kişinin istihdam edildiğini ve bu sayıyı 900'a çıkartmayı hedeflediklerini belirtti.

İl genelindeki tekstil fabrikalarında 5 bin civarında personelin çalıştığını ifade eden Teker, şöyle konuştu:

"Biz burada konfeksiyon üretimi yapıyoruz. Hem yurt içi hem yurt dışına ihracat yapan firmayız. Fabrikamız 10 bin metrekare üzerine kurulmuş kapalı bir alana sahip. Burada ürettiğimiz ürünler çoğunlukla yurt dışı markalar ve kargo yada tırlarla ihracat yapılıyor. Ürünleri Avrupa'daki ülkelere ihraç ediyoruz. Bu da ekonomi anlamında bölgeye ciddi bir fayda sağlıyor. Tekstil üretimi konusunda doğu batı illerine göre daha elverişli. Bu bölgede her ay bir fabrika açılıyor. Bu da hem istihdamı artırıyor hem de işsizlik sorununa bir nebze olsa çözüm sağlıyor. İnsanlar bu işi öğrenmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Personel bulmakta bir sıkıntı yaşamıyoruz ve çok ciddi başvuru söz konusu." Kaynak: AA

BİTLİS - Üretilen tekstil ürünleri Avrupa'ya ihraç ediliyor1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Bitlis haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Bitlis Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Bitlis Haberler, Bitlis Son Dakika, Bitlis, ihraç, Tatvan, ürün.

Yorum Ekle