Bitlis'te Kovid-19 tedbirleri görüşüldü

Bitlis'te Kovid-19 tedbirleri görüşüldü

BİTLİS - Bitlis'te Vali Oktay Çağatay başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı yapıldı.

BİTLİS - Bitlis'te Vali Oktay Çağatay başkanlığında İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı yapıldı.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Çağatay, Kovid-19 konusunda bugüne kadar yapılan çalışmalar neticesinde gelinen noktada ilin durumunu değerlendirmek amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Bundan sonra yapılması gereken konular üzerine kararlar alınacağını belirten Çağatay, şöyle konuştu:

"Özellikle gelecek birkaç hafta içinde denetimlere ağırlık vermek suretiyle salgının kontrol altında tutulmasına yönelik faaliyetleri belirleyeceğiz. Mülki amirlerimizin ve diğer sorumlu idari birimlerimizin bizzat katılacağı denetimlerle salgını kontrol altına almayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayeti konusunda gereken hassasiyeti göstermeleri, ilimiz genelinde cuma namazlarında camilerde, vatandaşlarımızın mesafe ve maske kurallarına daha fazla önem göstererek namaz kılmalarını, pandemi konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla bir hafta boyunca etkin denetim yapılması konularını görüşüp karara bağlayacağız."

İl Sağlık Müdürü Koray Okur da pandemi döneminde kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplantıya, Belediye Başkan Nesrullah Tanğlay, Vali Yardımcısı Tamer Kılıç, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Nuri Serkant Kara ve kurul üyeleri katıldı.Kaynak:AA

Etiketler: Bitlis, Kovid-19, toplantı.

Yorum Ekle