Bitlis'te 'Bi Hareketine Bakar Hayat' kampanyası
Bitlis Haberleri

Bitlis'te "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası

BİTLİS - Bitlis merkez ve ilçelerinde 200 personelin katılımıyla "Bi Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında emniyet kemeri uygulaması gerçekleştirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü önündeki uygulamaya katılan Vali Oktay Çağatay, emniyet kemeri takmaları konusunda sürücüleri uyararak maske ve broşür dağıttı.

Vali Çağatay, gazetecilere, Türkiye'de trafik kazalarının azaltılması için İçişleri Bakanlığının uzun süredir ciddi bir politika yürüttüğünü söyledi.

Bu kapsamda Bitlis'te güzel sonuçlar aldıklarını belirten Çağatay, şöyle konuştu:

"'Bi Hareketine Bakar Hayat' sloganıyla yürüttüğümüz bu faaliyetle emniyet kemeri kullanımında Türkiye'de yüzde 100'ü temin ederek vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak istiyoruz. Trafik kazalarında emniyet kemeri yüzde 66 oranında koruma sağlıyor. Bu ve benzeri istatistikler emniyet kemeri kullanmanın önemini anlatıyor. Bitlis'te de gerçekleştirdiğimiz bu bilgilendirme ve denetimin ardından vatandaşlarımızın hassasiyetini artıracağız. Vatandaşlarımıza kazasız ve sağlıklı günler diliyoruz. Denetime trafik ekiplerinin yanı sıra diğer şubelerden de arkadaşları ederek 200 personelle bilgilendirme ve denetim faaliyetimizi sürdürüyoruz. Diğer günlerde denetimlerimizi sürdürüyoruz ancak bugün ki denetimlerimiz geniş katılımlı olsun istedik." Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir