Bingöl'de vatandaşlar, görüntülü görüşmeyle bayramlaştı

BİNGÖL - Bingöl'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasıyla evlerinde kalan vatandaşlar, Ramazan Bayramı'nı akrabalarıyla görüntülü görüşerek kutladı.

Bingöl'de vatandaşlar, görüntülü görüşmeyle bayramlaştı

BİNGÖL - 'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlamasıyla evlerinde kalan vatandaşlar, Ramazan Bayramı'nı larıyla görüntülü görüşerek kutladı.

Şehit Mustafa Gündoğdu si'nde yaşayan 8 çocuk, 17 torun sahibi Pakize Bayyiğit (66), bayramda Kovid-19 tedbirleri nedeniyle sini görememenin üzüntüsünü yaşadı.

Her bayram ailesi ve akrabalarıyla şenlenen evinde eşiyle yaşayan Bayyiğit, çocuk ve torunlarıyla telefonla görüntülü konuşarak bayramlaştı.

Bayyiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez bayramı sessiz yaşadığını belirtti.

Yaklaşık 2 aydır görüşemediği torunlarıyla telefonda görüntülü konuşarak hasret giderdiğini anlatan Bayyiğit, şöyle konuştu:

"Bu bayram çok değişik oldu. Rabb'im bir daha böyle bayramlar göstermesin. Allah bu virüsü tüm dünyadan, Müslümanların ve 'nin üzerinden kaldırsın. Daha önce hiç böyle bir bayram görmedim, bunun için çok üzülüyorum. Torunlarımla telefonla görüştüm ama pek güzel olmuyor."Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Ağrı'da sınavlara hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenleniyor

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Ağrı'da etkili olan sağanak köylerde hasara neden oldu

Ağrı'da otomobilin çarpmasıyla devrilen elektrik direği trafiği aksattı

Yorum Ekle