Bingöl

Bingöl'de gönüllü gençlere arama kurtarma ve dağcılık eğitimi verildi

BİNGÖL - Bingöl'de SAR Kuzey Yüzü Dağcılık Kulübü ve Arama Kurtarma Derneği, 30 gönüllü gence arama kurtarma ve dağcılık konusunda eğitim verdi.

Bingöl: Bingöl'de SAR Kuzey Yüzü Dağcılık Kulübü ve Arama Kurtarma Derneği, 30 gönüllü gence arama kurtarma ve dağcılık konusunda eğitim verdi.


Dernekten yapılan açıklamaya göre, 13 Eylül'de Genç ilçesinde elektrik akımına kapılan Yunus Bozkır'ın anısına merkeze bağlı Ağaçeli köyü bölgesinde iki gün süren eğitim kampı düzenlendi.


Kampta, 6 profesyonel eğitmen tarafından gençlere, arama kurtarma, ilk yardım, yangın, enkazdan kurtarma, dağcılık ile afetzedelere müdahale, binadan hasta indirme ve doğada hayatta kalma teknikleriyle ilgili teorik ve uygulamalı eğitim verildi.


Açıklamada görüşlerine yer verilen derneğin Bingöl birim sorumlusu Ramazan Küçükhazar, depreme ve diğer afetlere karşı toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla çalışma yürüttüklerini belirtti.


Gönüllülerin tatbikatlarda deneyim kazandığını kaydeden Küçükhazar, "Bölgemizde deprem ve sel gibi doğal afetlerin gerçekleşme olasılığı olduğu için gönüllülerimizle halkımıza hizmet edebilmek için gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda eğitimler sıklıkla devam edecek. Eğitimlerimize isteyen herkes katılabilir." ifadelerini kullandı. Kaynak: AA


Bingöl
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Afetzede, Bingöl, Deprem, Genç, Ramazan Küçükhazar, Yangın ve Bingöl'ün dört bir yanından Güncel haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm bingöl haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Bingöl Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir