Spor

Basketbolda Bitci Türkiye Kupası'nın kura çekimi yapıldı

İSTANBUL - Basketbolda Bitci Türkiye Kupası'nın kura çekimi gerçekleştirildi.

İSTANBUL - Basketbolda Bitci Türkiye Kupası'nın kura çekimi gerçekleştirildi.


Sinan Erdem Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekimine, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkan Vekili Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu üyeleri ve takım temsilcileri katıldı.


Kura çekiminde, ligde puan sıralamasında ilk 8'de yer alan Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes, Darüşşafaka, Galatasaray Nef, Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji, Gaziantep Basketbol ve TOFAŞ yer aldı.


Formata göre ligin ilk yarısını ilk 4'te tamamlayan Fenerbahçe Beko, Anadolu Efes, Darüşşafaka ve Galatasaray Nef ile ikinci 4'te bulunan Pınar Karşıyaka, Bahçeşehir Koleji, Gaziantep Basketbol ve TOFAŞ, iki torbaya ayrıldı. Ayrıca ev sahibi avantajını elde edecek ekip için de bir kura çekimi yapıldı.


Kura çekimi öncesi TBF Erkek Ligleri Direktörü Turgay Çataloluk, takımlara başarı diledi.


Ömer Onan ise kupanın geçen sene Kovid-19 sebebiyle yapılamadığını hatırlatarak, "Basketbolseverlerin sevdiği bir organizasyon. Kulüpler yoğun tempolardan geliyor. Birbirinden çekişmeli maçlar olacak. Hepinize başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.


Gerçekleştirilen kura çekimi sonucu oluşan eşleşmeler şöyle:


TOFAŞ-Fenerbahçe Beko


Anadolu Efes-Pınar Karşıyaka


Bahçeşehir Koleji-Darüşşafaka


Gaziantep Basketbol-Galatasaray Nef


15-16 Şubat tarihlerinde tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından yarı finale kalan ekipler, Dörtlü Final organizasyonu için Bursa'da bir araya gelecek. Müsabakalar ise 18-20 Şubat tarihlerinde yapılacak.


Organizasyon, hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Bahçeşehir Koleji, Basketbol, Beko, Fenerbahçe, Galatasaray, Tofaş, Türkiye, Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye'nin dört bir yanından Spor haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir