Başkan Vural'dan Türk Kızılayı kuruluş yıldönümü mesajı

Başkan Vural'dan Türk Kızılayı kuruluş yıldönümü mesajı - Ardahan Haberleri

Türk Kızılay Çıldır Koordinatörü Mahmut Ahmet Vural, Kızılayın kuruluşunun 153. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türk Kızılay Çıldır Koordinatörü Mahmut Ahmet Vural, Kızılayın kuruluşunun 153. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

ARDAHAN - Vural, mesajında, Türk Kızılayının dünyanın sayılı yardım kuruluşları arasında olduğunu ve yardımseverlerin desteği ile ihtiyaç sahiplerinin umutlarını yeşertmeye devam ettiğini belirtti.

Vural Türk Kızılayının 153. Yıl dönümü münasebetiyle yayınlamış olduğu mesajında şu ifadelere yer verdi; "Bölgesinin en büyük, dünyanın ise sayılı insani yardım kuruluşlarından olan Türk Kızılayı, Osmanlı Rus Savaşından Kıbrıs Barış Harekatına kadar geçen sürede Türkiyenin taraf olduğu tüm savaşlarda, cephe gerisinde kurduğu hastaneler, hasta taşıma servisleri, donattığı hastane gemileri, yetiştirdiği hemşireler ve gönüllü hasta bakıcılar aracılığıyla savaş alanında yaralanan ve hastalanan 100 binlerce askerin yardımına koşmuştur. Türk Kızılayının toplumsal dayanışmanın sağlanmasına ve sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmasının yanı sıra yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırması gibi önemli görevler üstlenmektedir.

Türk Kızılayı, Balkanlardan Orta Asyaya, Orta Doğudan Afrikaya, Güney Asyadan Kafkaslara kadar dünyanın neresinde bir insan acısı varsa onu dindirmek için çaba göstermektedir. Bugün Suriyede, Irakta, Somalide, Endonezyada, Yemende, Gazzede ve daha birçok ülkede başarılı insani yardım operasyonu yürüten Türk Kızılayı ülke sınırları içinde ise her yıl milyonlarca insana yardım eli uzatmaya devam etmektedir.

Bu vesileyle Türk Kızılayının 153. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, değerli kurumumuzun gönüllülerini, çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum."Kaynak:İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ardahan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ardahan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle