Başkan Gürkan'dan büyükşehir belediyesi personeline teşekkür

Başkan Gürkan'dan büyükşehir belediyesi personeline teşekkür

MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyaretleri sonrasında çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür etti.

Malatya - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya ziyaretleri sonrasında çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür etti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Gürkan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Malatya'yı bu sefer çok farklı gördüm" dediğini belirtti.

Personeline özverili çalışmadan dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, şöyle devam etti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız şehrimizi onurlandırdı. Bizler Malatya'ya yakışır bir şekilde karşıladık. Malatya'ya yakışır şekilde ağırladık ve Malatya'ya yakışır şekilde de uğurladık. Sayın Cumhurbaşkanımız özellikle giderken bütün personellerimize çok teşekkür ettiler. Bu süreçte özellikle bütün arkadaşlarımız yoğun bir mesai harcadılar. Gece saat 1'de ben gittiğimde ulaşımdaki, temizlikteki, fen işlerindeki, yol asfalttaki ve bütün arkadaşlarımız hakikaten şehrimize gelecek Cumhurbaşkanımızı ve hemşehrimizi ona layık bir şekilde karşılama noktasında özverili bir gayret içerisinde gördüm. Bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Malatya'ya hizmet ederken başkalarını kötülemek gibi bir düşünce içerisine hiçbir zaman girmediklerini ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

"Burada bizim esas yapmak istediğimiz kurumsal bir yapı hüviyetine bürünmemiz lazım. Aidiyet olgusu çok önemli bir hadisedir. Bu şehir benim şehrim, bu belediye benim şehrimin belediyesi anlayışı içerisinde olmak önemli bir hadisedir. Biz burada 80 yıllık hizmet yapacağız derken abartılmış gibi algılanabilir. Biz 80 yıllık hizmeti yapacağız, çok daha fazlasını da yapacağız. At binenin kılıç kuşananındır. Biz hizmetlerimizi yaparken bir başkasını kötülemek gibi bir düşüncemiz yoktur. Malatya'yı tabiri caizse yeniden sıfırdan inşa ediyoruz. Biz yeniden inşa ederken sizler tarihe geçeceksiniz. Cumhurbaşkanımız, 'Gittiğiniz yol çok doğru bir yol' dedi. 'Hiç kimseye ayrım yapmayın' dedi. 'Kucaklayın, ötekileştirmeyin' dedi ve 'hizmete devam edin' dedi. Sizlerden ricam herkes görevini en iyi şekilde yapacak. Çalışanlarımızın her birine sahadaki özverisinden dolayı ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum."

Toplantıya Genel Sekreter Cemal Nogay, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve birim müdürleri ile amirler katıldı.Kaynak:AA


Yorum Ekle