Başkan Gürkan, altyapı çalışmalarını inceledi

Başkan Gürkan, altyapı çalışmalarını inceledi

MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, altyapı çalışmalarını inceledi.

MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, altyapı çalışmalarını inceledi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, MASKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşık maliyeti 37 milyon lira olan 36 bin 547 metrelik Batı Kollektörü hattı çalışmalarına devam ediyor.

Yeşilyurt ilçesi Gündüzebey si Kapuluk bölgesinden başlayıp, Mollakasım, Hamidiye, Hıroğlu, Tepeköy, tepe ve Dilek mahallelerindeki hatta bağlantı yapılarak Atıksu Arıtma Tesisine deşarjı sağlanacak olan projede şu ana kadar 3 bin 200 metrelik kısım tamamlandı. Projeyle atık suların akarsulara karışmasının önüne geçilecek.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, çalışmalar kapsamında Sivasyolu Tepeköy Mahallesi'nde yapılan yatay sondaj çalışmalarını inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Gürkan, yıl sonunda bütün Malatya sathında gerek içme suyu, gerek kanalizasyon, gerekse de yol noktasında büyükşehir uhdesinde olan bütün işlerin bitirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

"Tabi eksiklerde olacak, yeni işler çıkacak. Onlar da zaman içerisinde telafi edilecek. Ana omurga diye tabir ettiğimiz kısımların bu yılın sonunda biteceğini ifade etmek istiyorum. Batı kollektörümüz, önümüzdeki yılın mart ayında yani bir sene sonra hattın hepsi bitmiş olacak. İnşallah önümüzdeki mart veya nisan ayı gibi bütün Yeşilyurt bölgesi, Dilek bölgesi ve diğer bölgelerde bulunan bütün yerleşim yerlerinin Batı Kollektörüne bağlantısı sağlanmış olacak. Bilindiği gibi göreve geldiğimizde yarım olan Doğu Kollektörünü bitirdik. Ayrıca o bölgedeki 36 yerleşim yerinin Doğu Kollektörüne bağlanmasını sağlamıştık. Önümüzdeki yılın Mart veya Nisan ayında da Batı Kollektörüne bölgeleri bağlayarak atık suların akarsulara karışmasının önüne geçilmiş olacak."Kaynak:AA

Etiketler: Malatya, Selahattin Gürkan.

Yorum Ekle