Başkan Güder'den şehit aileleri ve gazilere bayram ziyareti

Başkan Güder'den şehit aileleri ve gazilere bayram ziyareti

MALATYA - Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçedeki şehit aileleri ve gazileri ziyaret ederek, bayramlaştı.

MALATYA - Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçedeki şehit leri ve gazileri ziyaret ederek, bayramlaştı.

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Güder, Battalgazi Kaymakamı Abdul Kadir Duran, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mustafa Çetin ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa İnci ile Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti.

Güder, bu mukaddes vatan larında yaşadığımız sürece herkesin şehit ve gazilere minnet ve vefa borcu olduğu belirterek, şunları kaydetti:

"Türkiye, jeopolitik konumu nedeniyle dış ülkeler tarafından üzerine oyunlar oynanan bir ülkedir. Civar ülkelere de baktığımızda onların durumları gözler önünde. Bugün dimdik ayakta durabiliyorsak, vatandaşlarımızın ülkelerine bağlılığından kaynaklanıyor. Bizim için şehitlik, mertebelerin en yücesidir. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakarlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Vatanımızı, korumak için canını düşünmeden görev yapan tüm kahramanlarımıza şükran borçluyuz. Bu mukaddes vatan topraklarında yaşadığımız sürece hepimizin şehit ve gazilerimize minnet ve vefa borcu vardır. Bu borcu ne yaparsak yapalım ödememiz mümkün değildir ancak şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri mukaddes değerlere sahip çıkarak ailelerinin yanlarında olup minnet duygularımızı ifade etmemiz, üzerimize düşen en önemli vazifelerdendir. Rabbim ailemize sabırlar versin. Bizler her daim onlarında yanında ve emrindeyiz. Güvenlik güçlerimizin ayağı taşa takılmasın."Kaynak:AA

Paylaşmak İstermisin?

Etiketler: Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya, ziyaret.

Yorum Ekle