Bakan Pakdemirli'den gençlere kariyer önerileri:

Bakan Pakdemirli'den gençlere kariyer önerileri:

"Size tavsiyem dil bilmiyorsanız bir dil öğrenin. Bilgisayar ve programlamayı öğrenin. 21. yüzyılda artık bilgi toplumu olmamız kaçınılmaz. Gençlerimizi çok daha donanımlı yapmamız lazım. Ben buna altın bilezik diyorum. Kolunuza ne kadar altın bilezik takarsanız o kadar çok ileriye yönelik başarılı olma şansınız olacak" - "Önünüzde zor bir hayat var ama çok çalıştıktan ve başarıyı elde ettikten sonra bir o kadar keyif alacağız hayattan"

ERZURUM - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kariyer planlaması yapan gençlerin çok çalışması gerektiğine işaret ederek, "Size tavsiyem dil bilmiyorsanız bir dil öğrenin, bilgisayar ve programlamayı öğrenin. 21. yüzyılda artık bilgi toplumu olmamız kaçınılmaz. Gençlerimizi çok daha donanımlı yapmamız lazım. Ben buna altın bilezik diyorum." dedi.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığını ziyaretinde gençlik ve kadın kolları üyeleriyle bir araya gelen Bakan Pakdemirli, satranç oynadığı gençlere geleceğe yönelik hedeflerle ilgili tavsiyelerde bulundu.

Pakdemirli, hayatta öğrenmenin sonu olmadığını ve kendisinin de "kariyer" konusunu "kader" olarak tanımladığını belirterek, şöyle devam etti:

"İnsanların hayatları boyunca okuma, iş ve ev kurma gibi süreçleri var, bu süreçte acı tecrübelerde karşılaşabiliyorlar. Yolda giderken kavşaklar ayrılacak. Bu kavşaklar ayrılırken, 'sağa mı, sola mı gideyim, düz mü devam edeyim' diyeceksiniz. Bu kararları alırken çok donanımlı olmanız lazım. Size tavsiyem dil bilmiyorsanız bir dil öğrenin. Bilgisayar ve programlamayı öğrenin. 21. yüzyılda artık bilgi toplumu olmamız kaçınılmaz. Gençlerimizi çok daha donanımlı yapmamız lazım. Ben buna altın bilezik diyorum. Kolunuza ne kadar altın bilezik takarsanız o kadar çok ileriye yönelik başarılı olma şansınız olacak. Hayal ettiğiniz ile vardığınız menzil mutlaka bir olmayacak. Kader yolculuğunda mutlaka donanımınızı artırmanız lazım. Donanımı artırırsanız bu hayatta başarılı olursunuz. Donanımlarınızı artırırsanız hayatta kalma yetilerinizi artırırsınız."

Meraklı olun, her şeyin peşinden koşun

Bakanlık görevinden önce zamanının yüzde 35-40'nı gönüllü işlere ayırdığını dile getiren Pakdemirli, "Bakanlık sürecinde de artık kendimi tamamen milletimize ve Cumhurbaşkanımıza adadım diyebilirim. 7/24 çalışıyorum, çok çalışmanız lazım. Önünüzde zor bir hayat var ama çok çalıştıktan ve başarıyı elde ettikten sonra bir o kadar keyif alacağız hayattan. Meraklı olun, her şeyin peşinden koşun. Doğru yerdesiniz, doğru partidesiniz. Siz en doğru adresi zaten bulmuşsunuz." diye konuştu.

Pakdemirli'nin gençlerle buluşmasında Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz ile AK Parti Erzurum Gençlik Kolları Başkanı Erdoğan Dönmez hazır bulundu.Kaynak:AA

Etiketler:  AK Parti, Erzurum, gençler, satranç, sohbet, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli.

Yorum Ekle