AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

AvivaSA

AvivaSA Nedir?

Genel Merkezi İstanbul'da bulunan ve Türkiye'de bireysel emeklilik ve hayat sigortası alanında faaliyet gösteren AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 31 Ekim 2007 tarihinde kuruldu.

AvivaSA sitesinde yer alan açıklamaya göre Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile üç yüz yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.'nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan şirket, hisselerinin yüzde 20'lik bölümü ise "AVISA" koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.

Toplam 18 şirketin faaliyet gösterdiği sektörde AvivaSA; yüzde 19,3 pazar payı, devlet katkısı dahil 15 milyar TL'yi aşkın fon büyüklüğü ve 860 bin kişiyi aşkın katılımcı sayısıyla bireysel emeklilik fon büyüklüğü bazında lider konumdadır.

2016 yılında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından, Sermaye Piyasaları Kongresi'nde verilen "TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri"nde "En Büyük Portföy Değerli Emeklilik Fonu Kurucusu" ödülünün sahibi olmuştur.

"İnsanları belirsizlik korkusundan kurtarmak" hedefiyle faaliyetlerini yürüten AvivaSA, "bireysel emeklilik", "hayat sigortası", ve "ferdi kaza sigortası" alanlarında yenilikçi ürünlerini, benzersiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile müşterilerine sunmakta.

Türkiye'nin en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra Akbank, Odeabank ve Abank işbirlikleri bulunan güçlü bankasürans ağı, acenteleri, telesatış kanalı ve kurumsal projeler ekibi ile hizmet vermektedir.

Kişilere ve kurumlara özel çözümler sunan AvivaSA, bireylerin finansal durumlarının reel olarak ele alındığı ve incelendiği finansal danışmanlık hizmetiyle kişiye özel emeklilik planı geliştirmektedir.

Ayrıca, hayat sigortacılığı ürünleriyle de bireyleri ve lerini yaşamın getirebileceği beklenmedik risklere karşı güvence altına almaktadır.

Şirket, Türkiye'de bireysel emeklilik sistemi başladıktan sonra halka arz edilen ilk bireysel emeklilik şirketi olmuştur.

AvivaSA Aynı zamanda 330,8 milyon TL halka arz büyüklüğü ile Borsa İstanbul'da 2014 yılının en büyük halka arzı olarak gerçekleşmiştir.

Halka arzımız sonrasında da daha büyük bir halka arz gerçekleşmemiştir.

Şirketin piyasa değeri yaklaşık Kasım 2014'te halka arz esnasında 1,6 milyar TL olan şirket piyasa değeri son veri itibariyle 2,5 milyar TL seviyesindedir.

CEO Fırat Kuruca yönetimindeki AvivaSA'nın yaklaşık 1.600 çalışanı bulunmaktadır.

Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

AvivaSA ADRES
Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:12 34768 Ümraniye -İstanbul

TELEFON
0216 633 33 33

FAX
0216 634 38 88

E-MAIL
musteri@avivasa.com.tr

MÜŞTERİ DESTEK MERKEZİ
444 11 11 musteri@avivasa.com.tr

WEB SİTESİ
https://www.avivasa.com.tr/