AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.

AvivaSA

Türkiye’nin önde gelen bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, 31 Ekim 2007 tarihinde kurulmuştur. Türkiye’nin öncü kuruluşlarından Sabancı Holding ile üç yüz yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.’nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan AvivaSA’nın hisselerinin yüzde 20’lik bölümü ise “AVISA” koduyla Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. AvivaSA, “bireysel emeklilik”, “hayat sigortası”, ve “ferdi kaza sigortası” alanlarında yenilikçi ürünlerini, benzersiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile müşterilerine sunmakta; Türkiye’nin en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra Akbank ile iş birliği bulunan güçlü bankasürans ağı, acenteleri, tele satış kanalı ve kurumsal projeler ekibi ile hizmet vermektedir.

Tümünü Göster

AvivaSA sitesinde yer alan açıklamaya göre Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ile üç yüz yılı aşan köklü bir geçmişe sahip İngiliz sigorta devi Aviva plc.'nin eşit ortaklık ilkesiyle kurulan şirket, hisselerinin yüzde 20'lik bölümü ise "AVISA" koduyla Borsa İstanbul'da işlem görmektedir.

Toplam 18 şirketin faaliyet gösterdiği sektörde AvivaSA; yüzde 19,3 pazar payı, devlet katkısı dahil 15 milyar TL'yi aşkın fon büyüklüğü ve 860 bin kişiyi aşkın katılımcı sayısıyla bireysel emeklilik fon büyüklüğü bazında lider konumdadır.

2016 yılında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından, Sermaye Piyasaları Kongresi'nde verilen "TSPB Sermaye Piyasaları Ödülleri"nde "En Büyük Portföy Değerli Emeklilik Fonu Kurucusu" ödülünün sahibi olmuştur.

"İnsanları belirsizlik korkusundan kurtarmak" hedefiyle faaliyetlerini yürüten AvivaSA, "bireysel emeklilik", "hayat sigortası", ve "ferdi kaza sigortası" alanlarında yenilikçi ürünlerini, benzersiz çoklu dağıtım kanalı yapılanması ile müşterilerine sunmakta.

Türkiye'nin en büyük direkt satış kadrosunun yanı sıra Akbank, OdeaBank ve Abank işbirlikleri bulunan güçlü bankasürans ağı, acenteleri, telesatış kanalı ve kurumsal projeler ekibi ile hizmet vermektedir.

Kişilere ve kurumlara özel çözümler sunan AvivaSA, bireylerin finansal durumlarının reel olarak ele alındığı ve incelendiği finansal danışmanlık hizmetiyle kişiye özel emeklilik planı geliştirmektedir.

Ayrıca, hayat sigortacılığı ürünleriyle de bireyleri ve ailelerini yaşamın getirebileceği beklenmedik risklere karşı güvence altına almaktadır.

Şirket, Türkiye'de bireysel emeklilik sistemi başladıktan sonra halka arz edilen ilk bireysel emeklilik şirketi olmuştur.

AvivaSA Aynı zamanda 330,8 milyon TL halka arz büyüklüğü ile Borsa İstanbul'da 2014 yılının en büyük halka arzı olarak gerçekleşmiştir.

Halka arzımız sonrasında da daha büyük bir halka arz gerçekleşmemiştir.

Şirketin piyasa değeri yaklaşık Kasım 2014'te halka arz esnasında 1,6 milyar TL olan şirket piyasa değeri son veri itibariyle 2,5 milyar TL seviyesindedir.

CEO Fırat Kuruca yönetimindeki AvivaSA'nın yaklaşık 1.600 çalışanı bulunmaktadır.

Genel Müdürlük İletişim Bilgileri

AvivaSA ADRES
Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:12 34768 Ümraniye -İstanbul

TELEFON
0216 633 33 33

FAX
0216 634 38 88

E-MAIL
musteri@avivasa.com.tr

MÜŞTERİ DESTEK MERKEZİ
444 11 11 musteri@avivasa.com.tr

WEB SİTESİ
https://www.avivasa.com.tr/

AvivaSA'dan Son Haberler

Teknosa'nın Genel Müdürü Sitare Sezgin oldu

Teknosa'nın Genel Müdürü Sitare Sezgin oldu

İSTANBUL - Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa'da genel müdürlük görevine Sitare Sezgin atandı.

İTÜ Çekirdek InsurTech programı devam ediyor

İTÜ Çekirdek InsurTech programı devam ediyor

İSTANBUL - Sigorta sektörünün önde gelen kurumlarının iş birliği ile geçen yıl hayata geçirilen İTÜ Çekirdek InsurTech Programı 2021'de de sürüyor.

Allianz Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik'e üst düzey atama

Allianz Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik'e üst düzey atama

İSTANBUL - Allianz Türkiye'de Hayat Sigortaları ve Bireysel Emeklilik Ekip Lideri pozisyonuna Fisun Koç Doğan atandı.

AvivaSA’ya Yeni Genel Müdür Yardımcısı

AvivaSA’ya Yeni Genel Müdür Yardımcısı

Finans Genel Müdür Yardımcılığı görevine, AvivaSA Finans ve Muhasebe Grup Müdürü olarak görev yapan Zeliha Ersen Altınok atandı.

AvivaSA 2020 Yılını Büyüme ile Kapattı

AvivaSA 2020 Yılını Büyüme ile Kapattı

Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına (UFRS) göre net karını yüzde 36 oranında artıran AvivaSA, otomatik katılım dahil toplam BES’te, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 32 büyümeyle 30,5 milyar TL’lik fon büyüklüğüne ulaştı. Hayat branşında 2019 yılına göre yüzde 40 büyümeyi yakalayan AvivaSA’nın, hayat ve ferdi kaza prim üretimi ise yüzde 35 artarak 1 milyar 332 milyon TL’yi aştı.

"Big Bang" etkinliğinde girişimcilere 54 milyon TL'lik kaynak ulaştırıldı

'Big Bang' etkinliğinde girişimcilere 54 milyon TL'lik kaynak ulaştırıldı

İSTANBUL - İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent'in kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek'in her yıl desteklediği girişimlerin en iyilerini belirlediği "Big Bang Start-up Challenge" etkinliğinde girişimcilere 54 milyon 154 bin TL kaynak ulaştırıldı.

Sabancı Topluluğu'nun insan kaynakları uygulamalarına uluslararası ödüller

Sabancı Topluluğu'nun insan kaynakları uygulamalarına uluslararası ödüller

İSTANBUL - İnsan kaynakları süreç ve uygulamaları ile öne çıkan Sabancı Topluluğu, uluslararası alanda toplam 32 ödülün sahibi oldu.

AvivaSA-Türk Kızılay iş birliği

AvivaSA-Türk Kızılay iş birliği

İSTANBUL - AvivaSA, yaşlanma ve yaşlılık konularında farkındalık oluşturmayı amaçladığı "Her Yaşta" adlı kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) projesi kapsamında, Türk Kızılay'ın başlattığı 65 yaş ve üstü insanlara gıda yardımı uygulamasına destek oldu.

Bin Sabancı çalışanı, değerleri için 'Koşmaya Değer' dedi

Bin Sabancı çalışanı, değerleri için 'Koşmaya Değer' dedi

İSTANBUL - Türkiye'de yardımseverlik koşusu aracılığıyla kaynak geliştirmek üzere bağış alan dernekler yararına yapılan Vodafone İstanbul Maratonu'na, Sabancı Holding de bin çalışanıyla destek verdi.