Assan Alüminyum'a ASI'dan sürdürülebilirlik sertifikası

Assan Alüminyum'a ASI'dan sürdürülebilirlik sertifikası

Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör:
- "Assan Alüminyum ve Türkiye alüminyum sektörü için bir ilk olan bu sertifikanın, sürdürebilirlik yolculuğumuzun devamı için de önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyoruz"

İSTANBUL - Assan Alüminyum, alüminyum sektörünün küresel sürdürülebilirlik inisiyatifi Alüminyum Yönetim Girişimi'nden (ASI) performans standardı sertifikasını Türkiye'de alan "ilk" ve "tek" firma oldu.

Assan Alüminyum açıklamasına göre, şirket, Avustralya merkezli global alüminyum sektörü inisiyatifi ASI'dan provizyonel sürdürülebilirlik performans standardı sertifikası aldı.

Alüminyum sektörüne global ölçekte hizmet vererek sektör temsilcilerinin sürdürülebilirlik prensiplerine uygun hareket etmelerini teşvik eden ASI, aynı zamanda sektörde faaliyet gösteren şirketlerin sürdürülebilirlik performansını belirleyen çerçeveyi oluşturuyor ve denetliyor.

Sürdürülebilirlik şirketimizin en önemli gündem maddesi

Açıklamada görüşlerine yer verilen Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, şirket olarak "Geleceği tüketmeden üretiyoruz" mottoları doğrultusunda üretimden yönetime, tedarik zincirinden geri dönüşüme uzanan geniş bir yelpazede bütüncül bir sürdürülebilirlik yaklaşımını benimsediklerini kaydetti.

Güngör, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Güvenilirlik, esneklik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik değerlerimiz ışığında faaliyetlerimizle hem ülke ekonomimize katma değer yaratmaya hem de dünyamıza ve çevremize karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeye devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik şirketimizin en önemli gündem maddesi. Yönetişim, sosyal ve çevresel boyutta sürdürülebilir ilkelerini tüm süreçlerimize entegre ediyoruz. Küresel sürdürülebilirlik hedeflerini bir yükümlülük olarak değil, kurumsal ilkelerimiz olarak benimsiyoruz.

Geri dönüşümü yüzde 100 oranında mümkün olan alüminyumun avantajlarından maksimum derecede faydalanıyoruz. Entegre geri dönüşüm tesisimiz, yenilenebilir enerji üretim santralimiz ve enerji verimliliği gibi birçok sürdürülebilirlik projemiz ile karbon ayak izimizi her geçen sene düşürmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Hedefimiz, iş ortaklarımızın da içinde yer aldığı, sürdürülebilir bir ekosistem oluşturmak ve gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzu yerine getirmek. Bu gayretlerimizin küresel ölçekte sektörümüzün sürdürülebilirlik faaliyetlerine yön veren ASI tarafından sertifikalandırılması bizler için önemli bir gurur kaynağı oldu. Assan Alüminyum ve Türkiye alüminyum sektörü için bir ilk olan bu sertifikanın, sürdürebilirlik yolculuğumuzun devamı için de önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyoruz."Kaynak:AA

Etiketler: Assan Alüminyum, Sürdürülebilirlik Sertifikası.

Yorum Ekle