Ardahan'da 150 sıvat ile 100 süt sağım makinesi dağıtıldı

08 Eylül 2021 Çarşamba, 20:12 | Son güncelleme:
Ardahan'da 150 sıvat ile 100 süt sağım makinesi dağıtıldı

Ardahan Valisi Hüseyin Öner:
-"Ardahan, 437 bin büyükbaş ve 125 bin civarında küçükbaş hayvan varlığıyla ülkemizin ve bölgemizin hayvancılık üssü konumundadır. Dolayısıyla devletimizin bu tür desteklerini çok önemsiyoruz"

ARDAHAN - Ardahan Valiliği, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce kentteki hayvancılığı geliştirmek amacıyla hayata geçirilen iki proje kapsamında kura ile belirlenen 150 köy muhtarlığına ve 100 kadın çiftçiye yüzde 80 hibeli süt sağım makinesi ile sıvat dağıtımı yapıldı.

Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğü'ndeki programda konuşan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, "Elle Süt Sağım Faaliyetlerine Sosyolojik Bir Dokunuş" ve "Ardahan İli Mera Alt Yapısının Geliştirilmesi" projeleri ile kentte getirilen beton sıvat ve süt sağım makinelerinin üretime ve hayvancılığa önemli katkı sunacağını söyledi.

Ardahan'da hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla projelerin hayata geçişinin süreceğini dile getiren Öner, şunları kaydetti:

"Ardahan, 437 bin büyükbaş ve 125 bin civarında küçükbaş hayvan varlığıyla ülkemizin ve bölgemizin hayvancılık üssü konumundadır. Dolayısıyla devletimizin bu tür desteklerini çok önemsiyoruz. Devletimizin hayvancılığı kalkındırmaya yönelik çalışmaları her alanda devam etmektedir. Gerek Tarım ve Orman Bakanlığımızın ve gerekse kalkınma ajanslarının bu konuda ciddi yatırım, teşvik ve desteklemeleri mevcut. Bugün de bunlardan birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sıvat ve süt sağım makineleri üreticimiz ve köylümüze hayırlı olsun."

Programa, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Osman Demirdöğen, İl Tarım ve Orman Müdür Vekil Turgay Şişman, Kafkas Arısı Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdür Sinan Aydın, Ardahan Ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural, köy muhtarları ve kuradan isimleri çıkan çiftçi kadınlar katıldı. Kaynak: AA

Ardahan'da 150 sıvat ile 100 süt sağım makinesi dağıtıldı1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ardahan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ardahan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ardahan Haberler, Ardahan Son Dakika, 100 süt sağım makinesi, 150 sıvat, Ardahan.

Yorum Ekle