Aras EDAŞ Ağrı'da elektrik altyapısı için bu yıl 200 milyon liralık yatırım yapacak

Aras EDAŞ Ağrı'da elektrik altyapısı için bu yıl 200 milyon liralık yatırım yapacak - Ağrı Haberleri

AĞRI - Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (EDAŞ) Genel Müdürü Fikret Akbaş, "Bu sene de 9 ayrı grupta 175 milyonu yatırım, 25 milyonu da bakım çalışmasıyla birlikte 2021 yılı Ağrı bütçesine 200 milyon lira ayırdık." dedi.

AĞRI - Aras Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (EDAŞ) Genel Müdürü Fikret Akbaş, "Bu sene de 9 ayrı grupta 175 milyonu yatırım, 25 milyonu da bakım çalışmasıyla birlikte 2021 yılı Ağrı bütçesine 200 milyon lira ayırdık." dedi.

Akbaş, İbrahim Çeçen Üniversitesi yerleşkesindeki konukevinde düzenlediği basın toplantısında, 7 il, 58 ilçe ve 4 bin civarında köye elektrik dağıtım hizmeti götürdüklerini söyledi.

Elektrik şebekesi geçmişte yeterli düzeyde olmadığı için Ağrı'ya pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Akbaş, kentte bugüne kadar yaklaşık 500 milyon liralık yatırımı hayata geçirdiklerini anlattı.

Hem şebeke hem de teknolojik anlamda kente yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Akbaş, şunları kaydetti:

"Mevcut şebekemizin bakımını 100 milyon lirayla yaptık. Ayrıca 100 milyon liralık da teknolojik yatırım yaptık. Buradaki hedefimiz bölge insanına, ticaretine, sanayisine, turizmine ve eğitimine enerji yönüyle katkı sağlamak. Sorunları bir an önce gidermek için pozitif ayrımcılığı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bu sene de 9 ayrı grupta 175 milyonu yatırım, 25 milyonu da bakım çalışmasıyla birlikte 2021 yılı Ağrı bütçesine 200 milyon lira ayırdık."

Arızayı sıfıra indirip vatandaşlara elektrik kesintisini unutturmak istediklerini vurgulayan Akbaş, yapılan yatırımlarla Ağrı'da elektrik şebekesinin birçok ilden daha iyi bir duruma getirildiğini sözlerine ekledi.Kaynak:AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ağrı, Aras EDAŞ, Aras, EDAŞ, Ağrıda, elektrik, altyapısı, için, bu, yıl, 200, milyon, liralık, yatırım, yapacak.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle