Ambulans uçak rahatsızlanan 17 günlük bebek için havalandı

Ambulans uçak rahatsızlanan 17 günlük bebek için havalandı

AĞRI - Ağrı'da rahatsızlanan 17 günlük bebek, Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen ambulans uçakla Ankara'ya gönderildi.

Tutak ilçesine bağlı Ataköy köyünde dünyaya gelen Kübra Ceyhan, kan şekeri düşüklüğü nedeniyle ailesi tarafından ilçedeki devlet hastanesine götürüldü.

İlk müdahalenin ardından sevk edildiği Ağrı Devlet Hastanesinde iki gün önce Yenidoğan Yoğun Bakım Servisi'ne alınan bebeğin tam teşekküllü hastanede tedavi görmesi için Sağlık Bakanlığı harekete geçti.

Ambulansla Ağrı Ahmedi Hani Havalimanı'na getirilen Kübra bebek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın talimatıyla gönderilen ambulans uçakla Ankara'ya götürüldü.

Minik Kübra'yı uğurlamak için havalimanına gelen Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin sağladığı imkanlarla gurur duyulması gerektiğini söyledi.

Sayan, şöyle konuştu:

"Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bundan kaç yıl önce yer ambulansını bulamıyorduk. Hastanelerde rehine hastalar vardı. Bugün artık bir uçak ambulans iniyor, diğeri kalkıyor. Bu, Türkiye için, bizim ve bu memleketi seven herkes için bir gurur meselesidir. Buradan bütün Ağrılılar adına Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz."

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkenin vatandaşına sahip çıkmadığını, buna karşın Türkiye'nin 17 günlük bebek için Ağrı'ya ambulans uçak kaldırdığını dile getiren Sayan, bu hizmetin Türkiye'nin ne kadar büyük bir ülke olduğunu gösterdiğini sözlerine ekledi.Kaynak:AA

Ambulans günlük 17 uçak rahatsızlanan havalandı için bebek 1
uçak havalandı için günlük 17 rahatsızlanan bebek Ambulans 2
bebek havalandı Ambulans rahatsızlanan için 17 uçak günlük 3
havalandı bebek Ambulans uçak için rahatsızlanan 17 günlük 4
günlük bebek 17 için uçak havalandı rahatsızlanan Ambulans 5
günlük için havalandı rahatsızlanan uçak Ambulans bebek 17 6

1 Yorum

  1. sayın diyadin net ekibi bu adamın herşeyini reklam ediyorsunuz neden dolmuş ları haber yapmıyorsunuz biz sabah 15 20 25 dk dolmuş bekliyoruz boş geçmelerine rağman almıyorlar bızı bunu da haber yapın size haberci diyelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir