Almanya’daki ırkçı terör saldırısının kurbanı Gültekin memleketi Ağrı'da anıldı

19 Şubat 2021 Cuma, 18:58 | Son güncelleme:
Almanya’daki ırkçı terör saldırısının kurbanı Gültekin memleketi Ağrı'da anıldı

AĞRI - Almanya'nın Hanau kentinde geçen yıl ırkçı terör saldırısının hedefi olanlardan Gökhan Gültekin, Ağrı'nın Eleşkirt ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Eleşkirt Kaymakamlığının düzenlediği anma programı kapsamında, Kaymakamı Mustafa Duruk, Belediye Başkanı Ramazan Yakut, Tahir Belediye Başkanı Mahmut Kamiloğlu ve vatandaşlar Gültekin'in kabrini ziyaret ederek dua etti, mezarına karanfil bıraktı.

Amcaoğlu Bahattin Gültekin, AA muhabirine, yaşanan ırkçı saldırı nedeniyle üzgün olduklarını belirterek, "Geçen yıl bugün amcamın oğlu Gökhan'ı ırkçı saldırı sonucu öldürdüler. Ciğerimiz yandı, inşallah bir daha bu tür olaylar yaşanmaz. Acı olayın yıl dönümünde devlet büyüklerimiz buraya gelip acımıza ortak oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim." dedi.

- Irkçı terör saldırısında 9 kişi hayatını kaybetmişti

Almanya'nın Frankfurt kenti yakınlarında bulunan Hanau'da 19 Şubat 2020'de ırkçı Tobias Rathjen tarafından iki nargile kafeye ve bir büfeye ırkçı saldırı düzenlenmişti.

Saldırıda Mercedes Kierpacz, Sedat Gürbüz, Gökhan Gültekin, Hamza Kurtoviç, Ferhat Ünvar, Kaloyan Velkov, Vili Viorel Paun, Said Nesar Hashemi ve Fatih Saraçoğlu hayatını kaybetmişti.

Rathjen, saldırının ardından evine dönerek annesi Gabriele Rathjen'i öldürdükten sonra intihar etmişti.(AA)

saldırısının Gültekin kurbanı Ağrı'da Almanya'daki memleketi terör anıldı ırkçı 1

ırkçı saldırısının Ağrı'da kurbanı Almanya'daki anıldı memleketi terör Gültekin 2

kurbanı anıldı Gültekin Ağrı'da memleketi Almanya'daki saldırısının ırkçı terör 3

anıldı terör Almanya'daki kurbanı ırkçı memleketi saldırısının Ağrı'da Gültekin 4

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Yorum Ekle