Ali Ülker Kimdir? Görev ve Haberleri

Ali Ülker

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker kimdir? 1969 yılında doğdu. İstanbul Erkek Lisesi’nde eğitim almıştır. Daha sonra üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat ve İş İdaresi bölümünden mezun oldu. Ali Ülker aynı zamanda IMD, INSEAD, Wharton ve Harvard’da çeşitli eğitim programlarına katılmıştır. De Boccard & Yorke Danışmanlık Şirketi ile Şirket İçi Kaizen Çalışması’nda (1992) ve IESC Satış Sistemini Geliştirme ve Şirket İçi Organizasyon Projesi’nde (1997) yer aldı. İş hayatına 1985 yılında Ülker Gıda A.Ş. Kalite Kontrol Departmanı’nda stajyer olarak başlamıştır.

Ali Ülker daha sonra, 1986-1998 yılları arasında çikolata üretim tesislerinde ve Atlas Gıda A.Ş.'de Stajyer olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda Satış Yöneticisi, Satış Koordinatörü; ayrıca Ürün Grup Koordinatörü ve Ürün Grup Müdürü pozisyonlarında görev almıştır. 1998 yılında Atlas Gıda Pazarlama A.Ş.'de Genel Müdür olmuştur. Daha sonra 2000 yılında Perakende Grup Başkan Yardımcılığı'na getirilmiştir. Ali Ülker 2001 yılında ise Merkez Gıda Pazarlama A.Ş.'de Genel Müdürlük görevini de üstlenmiştir. 2002 yılında Gıda Grubu Başkan Yardımcılığı'na, 2005 yılında ise Ülker Grup Başkanlığı'na atandı. 2011 yılından bu yana Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini yürütmüştür. Ali Ülker son olarak 29 Ocak 2020'de Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Pazarlama ve satış alanlarında güçlü bir birikim ve tecrübeye sahip olan Ülker, inovasyon konusuna özel bir ilgi duyuyor ve Grup içinde bu konuda çalışan ekipleri destekliyor. Ülker, gençlere danışmanlık yapmaktan keyif alıyor. Açık hava ve doğada olmayı ve spor yapmayı seviyor. İngilizce ve Almanca bilen Ali Ülker evli ve 3 çocuk babası.