Son dakika

Albaraka Türk Haber: Katılım Bankacılığı, Yatırımlar ve Sektör Gelişmeleri

Albaraka Türk

Albaraka Türk Haber kategorimizde, Türkiye'nin öncü katılım bankalarından Albaraka Türk'ün hizmetleri, yatırımları, sektörel gelişmeler ve duyuruları hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Katılım bankacılığı ve müşteriler için önemli haberler burada.

Tümünü Göster

Albaraka Türk Katılım Bankası, Türkiye'de faizsiz bankacılığa öncülük ederek 1984'te kuruldu. 1985'te aktif olarak hizmet vermeye başladı. Ortadoğu'nun güçlü sermaye gruplarından olan Albaraka Bankacılık Grubu (ABG), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ile Türk ekonomisine yarım yüzyıldan fazla hizmet veren yerli bir sanayi grubunun öncülüğünde kurulan bir katılım bankası olarak, Türkiye'deki faaliyetlerimizi 5411 sayılı Bankacılık Kanunu'na uygun olarak sürdürmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası'nın 30.06.2019 tarihi itibariyle ortaklık yapımızda; yabancı ortakların payı %65,99, yerli ortakların payı %8,77, halka açık olan pay ise %25,23'tür.

Kısaca Albaraka Türk Hakkında Bilgi

  • Cari ve Katılma hesaplarında biriken fonu ticaret ve sanayi finansmanlarında işletiyor, elde edilen faizsiz kârı müşterileriyle paylaşıyor.
  • Müşterilerilerine bireysel finansman, kurumsal finansman, finansal kiralama ve proje bazlı kâr/zarar ortaklığı gibi hizmetler sunuyor.
  • Ana ortağı olan Albaraka Banking Group'un faaliyet gösterdiği Körfez, Ortadoğu ve Kuzey Afrika coğrafyalarında finansal ürün ve hizmet sunma konusunda en iyi bölgesel banka olma vizyonuna sahiptir.
  • Singapur'dan İngiltere'ye, Güney Afrika'dan Fas'a, Avustralya'dan Kazakistan'a 80 ülkede 1000'e yakın bankayla kurulmuş geniş muhabirlik ağıyla; müşterilerine hızlı, kaliteli ve güvenli dış ticaret yapma olanağı sunuyor.
  • Bireysel ve küçük işletmelerin finansal ihtiyaçlarına destek veriyor.
  • 2 yurt dışında olmak üzere 230 yurt içi şubesi ve 3.884 personeliyle müşterilerine global bir katılım bankası olarak hizmet vermeye devam ediyor.