AK Partili Kahtalı'dan Charlie Hebdo dergisine kınama:

AK Partili Kahtalı'dan Charlie Hebdo dergisine kınama:

"Charlie Hebdo'nun yaptığı ne mizahtır ne de ifade özgürlüğüdür, düpedüz alçaklıktır"

Malatya - AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, "Charlie Hebdo'nun yaptığı ne mizahtır ne de ifade özgürlüğüdür, düpedüz alçaklıktır." ifadesini kullandı.

Kahtalı, yazılı açıklamasında, Fransa'da bazı siyasetçilerin, grupların ve özellikle Charlie Hebdo dergisinin İslam, Türkiye ve Erdoğan düşmanlığını kademe atlayarak "şerefsizlik" seviyesine ulaştırdığını ifade ederek, "Peygamberimize hakaret ediyorlar. Cumhurbaşkanımızı müstehcen olarak resmediyorlar. Charlie Hebdo'nun yaptığı ne mizahtır ne de ifade özgürlüğüdür, düpedüz alçaklıktır." değerlendirmesinde bulundu.

Bu hareket karşısında "sevinç" duyanların olduğunu belirten Kahtalı, bu kişilere tepki gösterdi.

Kahtalı, şöyle devam etti:

"Ülkesine ve milletine sevdalı, Türkiye'mizin istikrar ve huzuru için gece gündüz çalışan, tüm mazlumların umudu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman yanındayız. Aklı başında tüm Avrupa ülkelerine sesleniyorum, bu tür ilkel kültürel ırkçılığa ve medeniyetsiz söylemlere karşı sizleri mücadeleye çağırıyorum. Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimize hakaret etme cüretini gösteren alçakları, şerefsizleri, haysiyetsizleri kınıyorum. Allah'ın laneti üzerlerine olsun."Kaynak:AA


Yorum Ekle