AK Parti Muş İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı

AK Parti Muş İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi yapıldı

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Ceyda Çetin Erenler:
- "5,5 milyona ulaşan sayımızda bugün sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük kadın hareketiyiz"

MUŞ - AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, partinin 11,5 milyona ulaşan üye sayısının yarısının kadınlardan oluştuğunu belirterek, "5,5 milyona ulaşan sayımızda bugün sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük kadın hareketiyiz." dedi.

Muş Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı 6. Olağan Kongresi, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video mesajının izletildiği kongreye katılan Erenler, Pençe Kartal-2 Harekatı bölgesinde yer alan Gara'da şehit olan Türk vatandaşlarına rahmet, lerine başsağlığı diledi.

"Sürekli davası hak olanın yardımcısı Hakk'tır, hak olan davada zafer muhakkaktır." diyen Erenler, inandıkları yolda durmadan ve yorulmadan yürüdükleri sürece başarılarının artarak devam edeceğini belirtti.

Bunun Ak kadınların, teşkilatlarının, partilerinin, Genel Başkanları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısı olduğunu vurgulayan Erenler, şunları kaydetti:

"11,5 milyona ulaşan üye sayısının yarısı kadınlardan oluşuyor. 5,5 milyona ulaşan sayımızda bugün sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük kadın hareketiyiz. 2002'den bu yana teşkilatımızın her bir ferdi olarak ülkemize nasıl daha iyi hizmet edebiliriz endişesini hep yüreğimizin en derinlerinde hissettik."

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek ise 19 yıldır Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önderliğinde her geçen gün daha da güçlendiklerini söyledi.

Son yıllarda ülkenin çetin badirelerden geçtiğini aktaran Şimşek, "Maalesef ülkemizin gelişmesini istemeyen hem dışarıda hem de içeride çok ciddi şer güçleri var. Yakın tarihte bunlardan birine şahit olduk. Bunları unutmayacağız. Mekanları cennet olsun. Ailelerine ve milletimize sabır diliyoruz. Gelişen Türkiye ile kentimiz de güzelleşiyor, zenginleşiyor. Çok daha güzel bir kent haline geliyoruz." ifadelerini kullandı.

Kongrede, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı İbrahim Avcı ve İl Kadın Kolları Başkanı Elif Gezen de birer konuşma yaptı.

Tek liste ile yapılan seçimde Gezen, yeniden AK Parti Muş İl Kadın Kolları Başkanı oldu.Kaynak:AA

Etiketler: AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, AK Parti Muş İl Kadın Kolları 6 Olağan Kongresi, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş.

Yorum Ekle