AK Parti Malatya Milletvekili Kahtalı, restore çalışması devam eden Ulu Cami'yi inceledi

Malatya
AK Parti Malatya Milletvekili Kahtalı, restore çalışması devam eden Ulu Cami'yi inceledi

MALATYA - AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı, Elazığ merkezli 24 Ocak 2020 yılında meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde büyük hasar gören ve restorasyon çalışmalarına başlanan Battalgazi Ulu Cami'de çalışmaları inceledi.

AK Parti'nin iletişim ofisinden yapılan yazılı açıklama göre, Kahtalı, beraberinde Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile Battalgazi Ulu Cami'deki restorasyon çalışmalarını kontrol ederek yetkililerden bilgi aldı.

Kahtalı, Ulu Cami'nin 1205 yılında Alaaddin Keykubat tarafından yapılmış özel bir eser olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

"Selçuklu dönemini temsilen yapılmış bir eserimiz ve Türkiye genelinde ender yapılardan biri. Tabii 24 Ocak depreminde hem merkezde bulunan Yeni Cami hem de Ulu Camimiz hasar gördü. Her iki camimizde de depremin hemen ardından yenileme ve güçlendirme çalışmaları başladı. Yeni Cami'yi Allah nasip ederse bu yıl sonu itibarıyla ibadete açmış olacağız. Oradaki çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. Yine aynı şekilde Ulu Cami ile ilgili de çalışmalar da çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Burayla ilgili herhangi bir finansman sorunu yaşanmadı. Bir an önce ibadete açılması için gayret ediyoruz. Arkadaşlar 2022 yılının 6. ayında buradaki çalışmaların tamamlanarak ibadete açılabileceğini söyledi." Kaynak: AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Battalgazi, Hakan Kahtalı, Malatya, Ulu Cami.

Yorum Ekle