AK Parti heyetinden Yazıhan ve Hekimhan ilçelerine ziyaret

AK Parti heyetinden Yazıhan ve Hekimhan ilçelerine ziyaret

MALATYA - AK Parti heyeti Yazıhan ve Hekimhan ilçelerinde incelemelerde bulundu.

AK Parti Malatya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık ve Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Yazıhan ve Hekimhan ilçelerini ziyaret etti.

Başkan Koca, Yazıhan ziyaretinde yaptığı konuşmada, Malatya'da ilçe kongrelerini başarıyla tamamladıklarını ve 25 Ekim'de yapılacak il kongresi hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, "Her zaman ki gibi birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştireceğimiz 7. Olağan kongremizin Malatya'mıza ve ülkemize hayırlar getirmesini Allah'tan niyaz ederim. Kongreler teşkilatlar için ayrı bir heyecan ve motivasyon zamanlarıdır. 7. Olağan İl Kongremize sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacak olması heyecanımızı kat kat artırmaktadır." ifadesini kullandı.

AK Parti'nin 18 yıllık iktidarı döneminde Malatya'yı eğitimden sağlığa, ulaşımdan ekonomiye her alanda güzel hizmetlerle buluşturduğunu anlatan Koca, şunları kaydetti:

"Pandemi sürecine rağmen yatırımlarımız sürüyor. Ekonomimizin can damarı kayısımızın Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından alınması, 53,5 kilometre uzunluğundaki Kuzey Çevre Yolu'ndaki bazı kesimlerinde acele kamulaştırma kararı, İl Başkanları Toplantısında da dile getirdiğimiz 6. Bölge Teşviklerinin uzatılması, Organize Sanayi Bölgemize yeni bir arıtma tesisi, Malatya Havalimanımıza yeni terminal binası yakın bir süreçte milletvekillerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalardır. Bizde laf yok icraat var icraat. AK Parti bir dava ve vefa partisidir. Partimize büyük emekleri olan siz değerli dava arkadaşlarımla çalışmaları istişare etmek, yatırımları, projeleri, sorunları, talepleri dinlemek için bir aradayız."

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise belediye olarak gerek alt gerekse üst yapı olarak Yazıhan ilçesine birçok hizmet yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır da, "Milletimiz her seçimde tercihini AK Parti'den yana koyarak Türkiye'yi büyütme, güçlendirme, muasır medeniyet üzerine çıkarma hedefimize destek vermiştir. Sadece oy oranlarına göz attığımızda bile bu gerçeği görebiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise Yazıhan'lıların her zaman AK Parti'ye tam destek verdiğini ifade ederek, "AK Partimiz, gücünü milletimizden alan bir dava partisidir. Bu kutlu dava millet davasıdır. Mili iradeye sahip çıkma davasıdır." diye konuştu.

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Yazıhan ilçesine 79 konut ve ticaret merkezi ihalesinin yapıldığını, bir yıl içerisinde tamamlanacağını belirtti.

- Hekimhan ziyareti

Başkan Koca, AK Parti Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık ve Ahmet Çakır, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile Hekimhan ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Bülent Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin diğer partilerle kıyas bile edilemeyeceğini belirtti.

Öznur Çalık ise Hekimhan'a ellerinden gelen tüm desteği verdiklerini, bundan sonrada desteklerinin süreceğini anlattı.

Ahmet Çakır da AK Parti iktidarlarının hem Türkiye hem de Malatya'da önemli hizmetler yaptığını kaydetti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Malatya'nın her ilçesine olduğu gibi Hekimhan ilçesine de birçok hizmet götürdüklerini bildirdi.

İhsan Koca da ilçeye yapılan hizmetleri anlatarak, bunun devam edeceğini kaydetti.Kaynak:AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir