AK Parti'de kongre hazırlıkları başladı

AK Parti'de kongre hazırlıkları başladı

MALATYA - AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nin hazırlıklarına başladıklarını belirtti.

AK Parti'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Koca, beraberinde Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilçe belediye başkanları ve partililerin katılımıyla 25 Ekim'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı Malatya 7. Olağan İl Kongresi öncesi hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.

Koca, kongrenin Malatya Büyükşehir Belediyesi yanındaki miting alanında sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirileceğini belirtti.

Sivil toplum örgütü temsilcileri, partinin kuruluşundan bu yana görev yapan il başkanları, eski milletvekilleri, muhtarlar, partililer ve delegelerin davetli olduğunu kaydeden Koca, "Tüm Malatyalı hemşehrilerimizi kongremize bekliyorum." ifadesini kullandı.

Çalık ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya'ya özel sevgisi olduğunu belirtti.

Tüfenkci de AK Parti'nin gücünü milletten alan bir dava partisi olduğunu kaydetti.

Selahattin Gürkan, hazırlıklar konusunda tek yumruk olarak çalıştıklarını ifade etti.

Ahmet Çakır, Malatya teşkilatının kongre tecrübesi ve deneyimi olan bir teşkilat olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Malatya'ya çok önem verdiğini aktardı.

Kahtalı da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Malatya'ya yakışır bir şekilde ağırlayacaklarını, bunun için çok iyi bir hazırlık süreci geçirileceğini belirtti.Kaynak:AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir