AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar'dan Öğretmenler Günü mesajı
Bitlis Haberleri

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar'dan Öğretmenler Günü mesajı

BİTLİS - AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Taşar, mesajında, öğretmenlerin, bilgi ve tecrübeleriyle hayata hazırladıkları öğrencileri topluma faydalı fertler haline getirerek milletin istikbaline yön verdiklerini belirtti.

"Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin mensupları olarak, öğrenmenin de, öğretmenin de kutsal bir görev olduğuna inandıklarını aktaran Taşar, şunları kaydetti.

"Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti'nin önceliği her zaman eğitim olmuştur. Son 19 yıllık dönemde kapsamlı reformları hayata geçirdik, öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirdik, eğitimi teknolojinin imkanlarıyla buluşturduk, eğitim desteğiyle öğrencilerimizin yanında olduk. Özellikle kız çocuklarımızın eğitim hayatına katılımı için çok önemli projeleri hayata geçirdik. Kovid 19'un bütün dünyayı her alanda etkilediği bir dönemde bizler diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da bu süreci çok başarılı yürüttük. Bugün gelinen noktada eğitimde ülkemizi ileri standartlara kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz. Hızla gelişen ve değişen şartlara ayak uydurmak için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Bir öğretmen ve eğitim yöneticiliği yapmış bir siyasetçi olarak Bitlis'in ve ülkemizin eğitim anlamında geldiği noktadan gurur duyuyorum."(AA)

AK Parti Bitlis Milletvekili Cemal Taşar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir